طبق گزارش‌های جدید، کوالکام قصد دارد به‌زودی از سیستم-روی-چیپ (SoC) جدید Sanpdragon 7+ Gen 1 رونمایی کند؛ تراشه‌ای که از طراحی سه‌خوشه‌ای بهبودیافته نسبت به نسل قبلی خود بهره خواهد برد.
گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد کوالکام به‌زودی پردازنده میان‌رده‌ی جدیدی از سری اسنپدراگون ۷ معرفی خواهد کرد. هسته‌ی اصلی و هسته‌های قدرتمند این تراشه با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز یا بالاتر کار می‌کنند و ساخت آن نیز احتمالاً براساس معماری ۴ نانومتری TSMC خواهد بود تا ازنظر سرعت با Snapdragon 8 Gen 1 برابر باشد.
رونالد کوانت، اطلاعاتی درمورد یکی از تراشه‌های معرفی‌نشده‌ی سری اسنپدراگون به‌دست آورده است. وی در توییتر مدعی شد که کوالکام درحال آزمایش تراشه‌ای با شماره مدل SM7475 است که از طراحی سه‌خوشه‌ای (Tri-Cluster) شبیه به Snapdragon 7 Gen 1 بهره خواهد برد اما فرکانس هسته‌های آن کمی متفاوت خواهد بود.

درمقام مقایسه، Snapdragon 7 Gen 1 از هسته‌ی اصلی Cortex A710 با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز، سه هسته‌ی Cortex A710 با فرکانس ۲٫۳۶ گیگاهرتز و چهار هسته‌ی بهینه‌ی Cortex A510 با فرکانس ۱٫۸ گیگاهرتز استفاده می‌کند. به گزارش NotebookCheck، تراشه‌ی معرفی نشده‌ی سری اسنپدراگون ۷ کوالکام از فرکانس بالاتری برخوردار خواهد بود زیرا هسته‌های اصلی آن با فرکانس بالای ۲٫۴ گیگاهرتز کار می‌کنند اما هسته‌های بهینه‌ی آن همچنان روی ۱٫۸ گیگاهرتز تنظیم خواهد شد.
برخی منابع، تراشه‌ی فوق را Snapdragon 7+ Gen 1 نامیده‌اند زیرا کدنام آن با سیستم-روی-چیپ SM8475 (که به تراشه‌ی Snapdragon 8+ Gen 1 اشاره دارد)، شباهت دارد. اگر کوالکام هسته‌ی اصلی A710 را با هسته‌ی X3 جدید جایگزین و از فناوری ۴ نانومتری TSMC استفاده کند، قدرت عملکرد SM7475 می‌تواند نزدیک به Snapdragon 8 Gen 1 باشد. انتظار می‌رود Snapdragon 7+ Gen 1 در تاریخ ۱۵ نوامبر و درکنار Snapdragon 8 Gen 2 معرفی شود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster