پتنت جدید هواوی که اخیرا به ثبت رسیده است به یک روش نوین در ارتباط ماهواره ای برای ارسال پیام متنی تعلق دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواوی پناهی را در ارتباط با ارسال پیام کوتاه از طریق ماهواره به ثبت رساند که توضیحات جالبی بهمراه دارد. طبق گزارش هواوی سنترال پتنت […]
پتنت جدید هواوی که اخیرا به ثبت رسیده است به یک روش نوین در ارتباط ماهواره ای برای ارسال پیام متنی تعلق دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواوی پناهی را در ارتباط با ارسال پیام کوتاه از طریق ماهواره به ثبت رساند که توضیحات جالبی بهمراه دارد. طبق گزارش هواوی سنترال پتنت هواوی نشان می دهد این شرکت روی ویژگی جدیدی برای ارسال پیامک و همچنین قرار دادن آن در دستگاههای هوشمند کار میکند. در این پتنت یک روش ساده و کاربردی برای ارسال پیام ارائه شده است. بطوری که کاربران می توانند در مناطقی بدون پوشش شبکه موبایلی یا اینترنت درخواست کمک کنند یا پیام ارسال کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
در این مکانیزم دو پایانه مهم وجود دارد. پایانه اول بر اساس شبکه موبایلی کار میکند و پیام کوتاه را به پایانه دوم میفرستند. در این زمان مرکز پیام وجود پایانه دوم در شبکه ارتباطی ماهواره ای را بررسی میکند. در صورت شناسایی مکان شبکه توسط این مرکز اطلاعات به پایانه اول ارسال میشود.
در این زمان مجددا ترمینال اول پیام را به پایانه دوم میفرستد. بدین ترتیب امکان ارتباط کاربران در هر مکانی و به هر مخاطبی وجود دارد. هواوی تاکنون پتنت های زیادی را با این مضمون به ثبت رسانده است. هنوز مشخص نیست از این پتنت در چه محصولاتی استفاده خواهد شد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster