به نظر می‌رسد ایلان ماسک از تصمیم قبلی خود مبنی بر خریدن نکردن توییتر منصرف شده است و قصد دارد توییتر را به همان قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد‌. ماسک ظاهرا برای خرید این شرکت با مشکل مالی مواجه است و معلوم نیست که پول خرید این شرکت را از کجا تامین خواهد کرد.
.
در همین رابطه، یک کارشناس مسایل مالی به نام Gary Black از موسسه Future Fund LLC توضیحاتی داده است که نشان می‌دهد ماسک برای خرید توییتر پول کافی ندارد.
ماسک در حال حاضر 73.115 میلیون سهم از 765.246 میلیون سهم توییتر را در اختیار دارد که ارزش کلی آن  با در نظر گرفتن قیمت هر سهم ۵۴.۲۰ دلار چیزی حدود 3.963 میلیارد دلار می‌شود. حالا ماسک برای خرید بقیه سهام توییتر به ۳۷.۵ میلیارد دلار دیگر نیاز دارد که ۱۳ میلیارد دلار آن در قالب اوراق بدهی است و ۲۵.۵ میلیارد دلار آن در قالب دارایی خواهد بود‌.
ماسک چند ماه پیش حدود ۸.۵ میلیارد دلار از سهام تسلا راربرای این منظور فروخت و اخیرا نیز ۶.۹ میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخته بود. به این ترتیب، ماسک هنوز به ۱۵.۴ میلیارد دلار دیگر نیاز دارد. اما مساله اینجاست که ماسک دیگر نمی‌تواند سهام تسلا را بفروشد چراکه این شرکت هم‌اکنون در مرحله بلک‌اوت قرار دارد و هنوز مشخص نیست که ماسک می‌خواهد این پول را از کجا تامین کند.
در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم ماسک برای خرید توییتر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار چه برنامه‌ای در سر دارد و از چه روشی برای خرید آن استفاده می‌کند.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster