دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این ابزار با بررسی ورید و شریان‌های شبکیه می‌تواند نسبت به سلامت قلب کاربران تشخیص خود را ارائه کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان ادعا کرده‌اند نوعی ابزار هوش مصنوعی می‌توان چشم‌ها را اسکن کند و سپس خطر بیماری قلبی افراد را در کمتر از یک دقیقه پیش بینی کند. این موفقیت باعث ایجاد نوعی آزمایش بسیار موثر و غیر تهاجمی می‌شود که نیازی به انجام آن در کلینیک نیست.
محققان یک ابزار کاملا خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Quartz ایجاد کرده‌اند که با تصویربرداری از عروق شبکیه می‌تواند از سلامت عروق و مرگ افراد اطمینان پیدا کنند. آن‌ها برای آزمایش این ابزار از 88052 شرکت کننده در Biobank بریتانیا با رده سنی 40 تا 69 سال کمک گرفتند.
محققان در این مطالعه متوجه شده‌اند که تصویربرداری با هوش مصنوعی از رگ‌ها و شریان‌های شبکیه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، مرگ قلبی عروقی و سکته را مشخص کند. آن‌ها می‌گویند که نتایح این مطالعه می‌تواند راه را برای انجام یک آزمایش بسیار موثر و غیر تهاجمی در افرادی باز کند که با خطر متوسط تا بالای بیماری‌های قلبی روبرو هستند.
همچنین تمام داده‌های شرکت‌کنندگان از جمله هرگونه سابقه سیگار کشیدن، مصرف داروهایی برای درمان فشار خون بالا و حملات قلبی قبلی آن‌ها نیز در این تحقیق جمع‌آوری شده است.
بر اساس بزرگترین مطالعه در نوع خود، این پیشرفت می‌تواند باعث شود که چشم‌پزشکان و سایر کارکنان بهداشتی غربالگری قلب و عروق را به راحتی و با استفاده از دوربین (و بدون نیاز به آزمایش خون یا فشار خون) انجام دهند.
پروفسور «آلیچا رودنیکا»، نویسنده اصلی این مطالعه به گاردین گفت: «این ابزار هوش مصنوعی می‌تواند افراد را در عرض 60 ثانیه یا کمتر از میزان خطر خود مطلع کند». او در ادامه توضیح می‌دهد که اگر کسی متوجه شود که خطر بالایی او را تهدید می‌کند، می‌توان تجویز استاتین یا هر روش درمان دیگری را آغاز کرد.
بیماری‌های گردش خون از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های شریانی قلب، نارسایی قلبی و سکته مغزی، از جمله مهمترین دلایل مرگ‌و‌میر در سراسر جهان است. بیماری‌های قلبی عروقی به تنهایی شایع‌ترین علت مرگ و میر در جهان محسوب می‌شوند.

برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster