دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اکونومیست دیلی نیوز در گزارش جدیدی می‌گوید اپل علی رغم مخالفت قبلی، با افزایش قیمت تراشه‌های این شرکت موافقت کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
چند روز قبل اکونومیک دیلی نیوز با انتشار گزارشی اعلام کرد که TSMC به اپل اعلام کرده می‌خواهد قیمت تولید تراشه‌‌ها را برای سال 2023 افزایش دهد ولی ظاهرا این شرکت قیمت‌های جدید را رد کرده و نپذیرفته است. حالا این منبع خبری در گزارش جدید دیگری می‌گوید اپل با افزایش قیمت تراشه‌ها موافقت کرده است.
براساس این گزارش، TSMC به مشتریان خود ازجمله اپل و انویدیا اطلاع داده که قصد دارد قیمت ویفرهای تراشه 8 اینچی را تا 6 درصد و ویفرهای تراشه 12 اینچی را تا 5 درصد افزایش دهد. در ابتدا، ظاهرا اپل به این شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوانی اعلام کرده که افزایش قیمت را نمی‌پذیرد. اما اخبار جدید حاکی از آن است که اپل، قیمت جدید تعیین شده توسط TSMC را پذیرفته است.
اپل یکی از مشتریان اصلی TSMC است، این شرکت تراشه‌های دستگاه‌های اپل مانند آیفون، آیپد و مک را تامین می‌کند. با توجه به تعداد بالای سفارش‌هایی که اپل هر سال به این شرکت می‌دهد، مذاکره در مورد قیمت‌های پایین‌تر برای این شرکت نسبت به بقیه شرکت‌ها آسان‌تر است. با این حال، گاهی افزایش قیمت‌ها به دلیل شرایط فعلی اقتصاد جهانی اجتناب ناپذیر است.
اکونومیست دیلی نیوز اشاره می‌کند که علیرغم تقاضای کمتر برای خرید گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و تبلت‌ها در سال جاری میلادی، کمبود تراشه همچنان کل صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.
طبق گزارش‌ها، TSMC روی تراشه جدید A17 Bionic اپل کار می‌کند که اولین تراشه‌ای است که با فرآیند 3 نانومتری ساخته می‌شود. انتظار می‌رود در آینده از همین فناوری برای ساخت تراشه های M3 اپل استفاده شود. تراشه A16 Bionic اپل که توسط TSMC ساخته شده، از فناوری 4 نانومتری استفاده می‌کند. با این حال، اپل آن را منحصر به مدل‌های گران قیمت آیفون 14 پرو نگه داشته است.
این موضوع نشان می‌دهد که اپل ممکن است در آینده از همین رویکرد برای سایر محصولات پیروی کند و تراشه‌های جدید و گران‌تر را برای محصولات پریمیوم خود حفظ کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster