دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با وجود تنش‌های موجود، روسیه درباره ماندن در ایستگاه فضایی بین‌المللی بعد از سال 2024 مذاکره می‌‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«یوری بوریسوف»، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه اوایل مردادماه اعلام کرده بود این سازمان بعد از سال 2024 از مشارکت در ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج می‌شود. اما اکنون با وجود تنش‌های موجود، روسیه درباره ماندن در ایستگاه فضایی بین‌المللی بعد از سال 2024 مذاکره می‌‌کند.
«سرگئی کریکالف»، مدیر برنامه‌های فضایی انسانی در روسکوسموس (Roscosmos) اعلام کرد آژانس فضایی روسیه در حال مذاکره برای تمدید همکاری خود در برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی بوده و امیدوار است که مجوز ادامه این همکاری را دریافت کند.
همانطور که گفته شد اوایل مردادماه «یوری بوریسوف»، مدیر روسکوسموس اعلام کرد که روسیه قصد دارد پس از سال 2024 همکاری خود را با ISS قطع کند و در عوض ایستگاه مداری خود را بسازد.
ایستگاه فضایی بین‌المللی با مشارکت آژانس‌های فضایی ایالات متحده، روسیه، کانادا، ژاپن و اروپا اداره می‌شود. آمریکا متعهد شده است تا سال 2030 به همکاری خود با ایستگاه فضایی بین‌المللی ادامه دهد. حالا، کریکالف می‌گوید ایستگاه جدید روسی ممکن است تا سال 2025 آماده نشود و به همین دلیل احتمالا تا زمانی که زیرساخت جدید آماده نشود، به همکاری با ISS ادامه خواهد داد. وی نظرات خود را در جریان جلسه‌ای در مورد ماموریت Crew-5 که قرار است در 5 اکتبر انجام شود، مطرح کرد. وی در نظر دارد تا زمانی که برنامه‌های این کشور برای ایجاد زیرساخت‌های یک ایستگاه فضایی روسی به نتیجه برسد، همکاری خود را با ایستگاه بین‌المللی قطع نکند و به این روند ادامه دهد.  
در حالی که روسیه و ایالات متحده چندین دهه در ISS با یکدیگر همکاری داشته‌اند، تنش‌های بین دو کشور از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه شدت گرفته است و مردادماه این موضوع مطرح شد که روسیه به این همکاری ادامه نخواهد داد. درنهایت باید دید در ادامه تنش‌ها، روسیه چه تصمیمی خواهد گرفت و تا چه زمانی به همکاری خود با ISS ادامه خواهد داد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster