کاربران اسکایپ حالا می‌توانند به صورت رایگان با شماره‌های داخل ایران، خارج از شبکه‌ی اسکایپ تماس تلفنی برقرار کنند.
اسکایپ، اپلیکیشن پیام‌رسان مایکروسافت است که برقراری تماس متنی، تلفنی یا تصویری را ازطریق پروتکل اینترنتی امکان‌پذیر می‌کند. این پلتفرم یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا برای برقراری تماس صوتی و ویدئویی است که بعد از شیوع ویروس کرونا و روی آوردن افراد به کار در خانه، اهمیتی دوچندان در میان کاربران پیدا کرده‌ است. به‌لطف اسکایپ و بسترهای مشابه افراد می‌توانند ضمن برقراری ارتباط با دوستان و اقوام، پروژه‌های کاری خود را هم پیش ببرند و با همکاران‌شان در ارتباط باشند.

استفاده از پیام‌رسان متنی اسکایپ کاملاً رایگان است، برای برقراری تماس‌های رایگان، چه صوتی و چه تصویری، داخل همین پلتفرم و بین اکانت‌های اسکایپی هم هزینه‌ای در بر ندارد، اما برای تماس‌های خارج از شبکه‌ی اسکایپ، کاربران باید ازطریق کردیت‌کارت‌ها و روش‌های مشابه هزینه پرداخت کنند. از آنجا این موضوع برای کاربران داخل ایران به‌راحتی امکان‌پذیر نیست، می‌توان گفت قابلیت برقراری تماس تلفنی خارج از شبکه‌ی اسکایپ تا به این لحظه عملاً در ایران کاربردی نداشت.
حال به گزارش زومیت، به نظر می‌رسد که مایکروسافت امکان برقراری تماس‌های تلفنی رایگان را برای شماره‌های داخل ایران فعال کرده است و کاربران می‌توانند خارج از شبکه‌ی اسکایپ، با شماره‌های ایران بدون پرداخت هزینه تماس رایگان برقرار کنند. برای استفاده از قابلیت تماس رایگان اسکایپ کافی است مراحل زیر را طی کنید:
ابتدا ازطریق منوی پایین صفحه در اپلیکیشن اسکایپ، به قسمت Calls وارد شده و سپس از گوشه‌ی سمت راست، پایین صفحه، روی Keypad یا شماره‌گیر ضربه بزنید.
callSkype
در این مرحله لازم است تا از بخش بالایی این پلتفرم (Countries and regions)، کشور ایران (کد ۹۸+) را انتخاب، سپس شماره‌ای که می‌خواهید با آن تماس تلفنی برقرار کنید را وارد کرده و در نهایت با ضربه روی علامت تماس، با شخص مورد نظر خود گفتگو کنید.
شما کاربر زومیت درباره‌ی امکان برقراری تماس تلفنی خارج از شبکه‌ی اسکایپ به کمک این اپلیکیشن، برای کاربران ایرانی چه دیدگاهی دارید؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster