گوگل مدتی است که روی نسخه‌ی جدید پلتفرم افزونه‌های مرورگر کروم کار می‌کند و حالا تاریخ عرضه‌ی این پلتفرم، که با نام Manifest V3 شناخته می‌شود، مشخص شده است. قرار است که پلتفرم یادشده در ژانویه‌ی سال 2023 برای مرورگر کروم 112 عرضه شده و سپس نسخه‌ی فعلی V2 تا ژانویه‌ی سال 2024 از دسترس خارج شود.
هرچند که گوگل ادعا می‌کند تغییرات Manifest V3 برای افزایش امنیت حریم خصوصی کاربران است اما این پلتفرم از همین حالا جنجال‌های زیادی را به همراه داشته است. ظاهراً با عرضه‌ی این پلتفرم، تمامی مسدودکننده‌های تبلیغات کروم غیر فعال خواهند شد و همین موضوع موجب افزایش انتقادها از گوگل شده است.
بسیاری از مسدودکننده‌های تبلیغات از رابط برنامه‌نویسی WebRequest استفاده می‌کنند اما این روش مسدودسازی باعث کاهش سرعت لود و رندر سایت‌ها می‌شود. در طرف دیگر، Manifest V3 توسعه‌دهندگان را وادار می‌کند تا از رابط DeclarativeNetRequest استفاده کنند که یک سری URL مخصوص را مسدود می‌کند. مشکل اصلی این روش، محدود بودن لیست آن‌ به 30 هزار URL است چرا که افزونه‌‌های مسدودکننده‌ی تبلیغات امکان دریافت 300 هزار URL را نیز دارند.
منبع: Engadget

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster