نایب‌رئیس کوالکام در یک مصاحبه جدید گفته است که دوربین گوشی‌های هوشمند به‌زودی دوربین‌های عکاسی DSLR را پشت‌سر خواهند گذاشت و عملکردشان بهتر از آن‌ها خواهد شد. 
جاد هیپ (Judd Heape) در مصاحبه با وب‌سایت Android Authority گفته است که‌ ما در آینده نزدیک شاهد این خواهیم بود که کیفیت عکس‌های ثبت شده با دوربین گوشی‌های هوشمند در حد دوربین‌های DSLR و حتی بهتر از آن‌ها خواهد شد. 
به گفته هیپ، عملکرد پردازنده‌های اسنپدراگون در گوشی‌ها هوشمند ۱۰ برابر بهتر و سریع‌تر از تراشه‌های بکار رفنه در داخل دوربین‌های نیکون و کانن است و در واقع مزیت گوشی‌های هوشمند این است که می‌توانند پردازش بیشتری روی تصاویر انجام دهند. 
اخیر نایب‌رئیس سونی نیز گفته بود که ظرف چند سال آینده کیفیت تصاویر دوربین گوشی‌های هوشمند فراتر از دوربین‌های DSLR خواهد رفت. همین موضوع باعث شده تا برخی شرکت‌های سارنده دوربین عکاسی مثل نیکون اعلام‌ کنند که از بازار دوربین‌های DSLR خارج خواهند شد و تمرکز خود را روی دوربین‌های بدون آینه کوچک تر و سبک‌تر خواهند گذاشت. ‌کانن نیز قصد دارد ‌به سمت دوربین‌های کوچکتر برود‌. 
جاد هیپ در ادامه گفته است که بهترین هدفگذاری برای بهبود رزولوشن دوربین ‌گوشی‌های هوشمند، محدوده ۴۰ تا ۵۰ مگاپیکسل است و نیازی به استفاده از سنسورهای چند صد مگاپیکسلی در آن‌ها نیست. با این‌حال، شرکتی مثل سامسونگ سال گذشته گوشی گلکسی S22 اولترا را با یک دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه کرد و ممکن است از یک دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی در گوشی گلکسی S23 اولترا استفاده کند. 
در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم در سال‌هی آینده چه پیشرفت‌هایی در دوربین گوشی‌های هوشمند اتفاق خواهد افتاد.
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster