طبق بیانیه ناسا ماموریت آرتمیس ۱ که برای بار دوم به تعویق افتاد در ماه آینده میلادی انجام خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماموریت بدون سرنشین ماه برای روزهای اخیر برنامه ریزی شده بود اما وقوع طوفان باعث به تعویق افتادن آن شد. با توجه به روند برنامه ریزی پرتاب […]
طبق بیانیه ناسا ماموریت آرتمیس ۱ که برای بار دوم به تعویق افتاد در ماه آینده میلادی انجام خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماموریت بدون سرنشین ماه برای روزهای اخیر برنامه ریزی شده بود اما وقوع طوفان باعث به تعویق افتادن آن شد. با توجه به روند برنامه ریزی پرتاب اکنون این ماموریت در بازه ۲۱ آبان تا ۶ آذر انجام خواهد شد. وقوع طوفان ایان باعث لغو ماموریت بدون سرنشین آرتمیس ۱ شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
وقوع طوفان تیم مهندسی این ماموریت را مجبور کرد تا فضاپیما را از سکو‌ در مرکز فضایی کندی خارج کند. به گفته مقامات ناسا بدین ترتیب سیستم پرتاب فضایی و کپسول اوریون از طوفان خسارت نخواهند دید. به گفته ناسا پنجره بعدی پرتاب این فضاپیما در بازه زمانی ۲۱ آبان تا ۶ آذر خواهد بود. البته هنوز روز دقیق ماموریت مشخص نشده است. پرتاب در ماه نوامبر به کارمندان مرکز فضایی اجازه می دهد تا پس از طوفان نزد خانواده های خود بازگردند. همچنین تیم آرتمیس ۱ نیز می تواند پیش از برگرداندن راکت به سکو بازرسی های اضافه انجام دهد.
اکنون مهندسان ناسا مجددا باید سیستم خاتمه پرواز FTS را بررسی کنند. این سیستم وظیفه نابودی راکت در صورت خارج شدن از مسیر خود را خواهد داشت. سیستم FTS نیز در صورت بررسی تائیدیه دوباره دریافت خواهد کرد. آرتمیس یک باید کپسول بدون سرنشین اوریون را به مدار ماه فرستاده و دوباره به زمین بازگرداند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster