گزارشی که اخیرا در رابطه با خروج بخشی از خط تولید این شرکت از چین منتشر شده است نشان می دهد برای خارج کردن تنها ده درصد از خط تولید این شرکت حدود یک دهه زمان نیاز است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طی تخمین های انجام گرفته اپل هشت سال زمان […]
گزارشی که اخیرا در رابطه با خروج بخشی از خط تولید این شرکت از چین منتشر شده است نشان می دهد برای خارج کردن تنها ده درصد از خط تولید این شرکت حدود یک دهه زمان نیاز است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طی تخمین های انجام گرفته اپل هشت سال زمان نیاز دارد تا بتواند ده درصد از خط تولید خود را از چین خارج کند. بسیاری از شرکت های فناوری نظیر اپل در سالهای اخیر تلاش کرده اند تا بخشی از وابستگی خود را به وین کاهش دهند. دلیل آن نیز عدم اتکای بیش از حد به یک منبع و دورب از برخی مسائل خاص چین است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
یکی از مهمترین دلائل نیز افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین است. بلومبرگ در گزارشی در این مورد می نویسد: حدود ۷۰ درصد از تولید گوشی های هوشمند در جهان به چین اختصاص دارد. فروشندگان چینی نیز نیمی از محموله ها در جهان را تشکیل میدهند. همچنین یک زنجیره تامین توسعه یافته نیز در این منطقه وجود دارد. بطوری که نمیتوان همانند آن را در جای دیگر ایجاد کرد. علاوه بر آن در صورت خروج اپل ممکن است دسترسی دوباره به آن دشوار باشد.
در حال حاضر ۹۸ درصد از آیفون های اپل در چین تولید میشوند. در صورت ساخت و توسعه یک زنجیره تولید دیگر این شرکت باید میلیاردها دلار هزینه کند‌. به همین دلیل این جایگزینی ممکن است کند باشد و سال ها طول بکشد.
 


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster