جدیدترین مطالعه انجام شده روی فعالیت های مغزی نشان می دهد تمرینات وزنه برداری و فعالیت های تقویت عضله می تواند خطر مرگ را کاهش دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر رابطه بین فعالیت های بدنی و خطر مرگ را نشان می دهد. این مطالعات نشان می دهد برخی تمرینات […]
جدیدترین مطالعه انجام شده روی فعالیت های مغزی نشان می دهد تمرینات وزنه برداری و فعالیت های تقویت عضله می تواند خطر مرگ را کاهش دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر رابطه بین فعالیت های بدنی و خطر مرگ را نشان می دهد. این مطالعات نشان می دهد برخی تمرینات تقویت عضله مانند وزنه برداری به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در یک هفته باعث کاهش خطر مرگ خواهد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
محققان ژاپنی در تحقیقات اخیر خود بررسی هایی را روی عادات ورزشی و ارتباط آن با سلامتی انجام دادند که شامل بررسی ۱۶ مطالعه بوده است. یکی از مطالعات بررسی فعالیت های تقویت عضله صدها هزار زن و مرد بین ۱۸ تا ۹۷ سال بود.
این تحقیق به بررسی تاثیر فعالیت های تقویت کننده عضلهروی خطر مرگ و میر پرداخته بود.  زیرا این فعالیت ها خطر مرگ کمتری به دنبال دارد.اما محققان تلاش کردند تا میزان واقعی و ایده آل آن را نیز بدست آورند. به گفته محققان تنها در صورت داشتن ۳۰ تا ۶۰ دقیقه فعالیت تقویت عضله در طول هفته خطر مرگ تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.
این تمرینات می تواند شامل وزنه برداری تمرینات باند مقاومت شنا دراز و نشست و اسکولا باشد. این محققان مدعی شدند در صورت انجام چنین فعالیت هایی در طول هفته به مدت ۶۰ دقیقه خطر دیابت نیز بطور چشمگیری کاهش می یابد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster