دانشمندان برای ساخت گوشت های آزمایشگاهی از میدان مغناطیسی استفاده کردند. به گفته آنها میدان مغناطیسی باعث می شود تا کارایی این گوشت ها افزایش یابد. همچنین محصولی سبزتر و ایمن تر برای جایگزین شدن با گوشت خواهیم داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور روش جدیدی را برای […]
دانشمندان برای ساخت گوشت های آزمایشگاهی از میدان مغناطیسی استفاده کردند. به گفته آنها میدان مغناطیسی باعث می شود تا کارایی این گوشت ها افزایش یابد. همچنین محصولی سبزتر و ایمن تر برای جایگزین شدن با گوشت خواهیم داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور روش جدیدی را برای تولید گوشت مصنوعی ایجاد کردند که بر اساس برهمکنش سلول های حیوانی با آهنربا توسعه داده شدند. محصول جدید با وابستگی کمتر به حیوانات می تواند مقرون به صرفه تر باشد. در حال حاضر برای تولید گوشت مصنوعی از سایر محصولات حیوانی استفاده می شود. سلول های حیوانی با سرم حیوانی تغذیه می شود تا رشد کند. سرم مورد نظر نیز از سرم حنین گاوی ساخته میشود که در آن خون جنین جدا شده وجود دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اکنون محققان موسسه نوآوری سلامت بهمراه تیم پژوهشی برای تحریک رشد سلولها از پالس های مغناطیسی استفاده کردند. آنها در رشد گوشت مبتنی بر سلول از کشت سلولهای بنیادی میوژنیک استفاده کردند. این سلولها معمولا در ماهیچه های اسکلتی و بافت های استخوانی یافت میشوند.
این سلولها پس از قرارگیری ده دقیقه در میدان مغناطیسی مولکول های با خواص بازسازی کننده متابولیک ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی آزاد میکنند که به آنها ترشح عضلانی نیز گفته میشود. روش جدید محققان با هزینه ای کم قابل اجرا در آزمایشگاه است و می توان از سلول های بنیادی میوژنیک به عنوان زیست رآکتور پایدار برای ترشح مواد مغذی استفاده کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster