یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مجله خودرو کارستان – آموزش تعمیرات و بررسی خودرو
فهرست مطالب
آب رادیاتور مایعی است که درون رادیاتور خودروها ریخته می شود
در موتور خودرو اجزای بسیار مهمی وجود دارد که یکی از آن ها رادیاتور می باشد. رادیاتور موظف است که برای خنک نگه داشتن اجزای داخلی، آب درون موتور را به گردش درآورد و از جوش آوردن خودرو جلوگیری کند. بدون شک، رادیاتور به آب نیاز دارد تا بتواند اجزا را خنک نگه دارد. در این مطلب از سرپوش با ویژگیهای بهترین آب رادیاتور آشنا می شوید.
تعمیر خودرو آموزش مکانیک خودرو دانستنی های فنی خودرو جوش آوردن پژو 207 دلایل جوش آوردن پژو پارس علت جوش آوردن پراید علت جوش آوردن پژو 405 تعویض واشر سرسیلندر پژو 206 دلایل سوختن واشر سر سیلندر آموزش تعویض واتر پمپ
نام دیگر آب رادیاتور، مایع خنک کننده رادیاتور می باشد. آب رادیاتور در بازار توسط بسیاری از شرکتهای لوازم جانبی خودرو عرضه می شود. عقیده و باور بسیاری از افراد اینست که همیشه باید از آب رادیاتوراستفاده کنند؛ به این خاطر که محصولی استاندارد و تائید شده می باشد. مایع خنک کننده رادیاتور در اثر ترکیب ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد مواد شیمیایی نظیر اتیلن و پروپیلن گلیکول بوجود می آید.
نقطه جوش آب رادیاتور، بالاتر از آب است. از این رو شما می توانید از مایع خنک کننده برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو استفاده کنید. با این حال در شرایط خاص میتوان از آب مقطر به جای آب رادیاتور استفاده کرد. از بهترین آب رادیاتور ماشین می توان به آب مقطر اشاره کرد؛ به این علت که املاحی در آن وجود ندارد و به بدنه رادیاتور و مکانیک آن اسیب نمیزند.
با توجه به نقش انواع آب رادیاتور، استفاده از بهترین آب رادیاتور ماشین، بسیار مهم است. بهترین آب رادیاتور ماشین، اجزای داخلی موتور را با گردش درون موتور ماشین، خنک نگه می دارد. بنابراین برای جلوگیری از جوش آوردن ماشین در تابستان و یخ زدن آن در زمستان باید از بهترین مارک آب رادیاتور و بهترین آب رادیاتور خودرو استفاده کنید.
آب بندی پراید آب بندی ساینا آب بندی تیبا 2 آب بندی خودرو تازه تعمیر آب بندی ماشین پس از تعمیر موتور بهترین روش آب بندی ماشین تازه تعمیر آب بندی پژو 405 آب بندی دنا ef7
خالص بودن آب رادیاتور و بدون املاح بودن آن، از مهم ترین ویژگی های یک آب رادیاتور خوب محسوب میشود. پس آب رادیاتور باید متفاوت از آب لوله کشی شهری حاوی املاح مختلف باشد. بنابراین اگر شما نمیخواهید که رادیاتورتان رسوب بگیرد و دچار زنگ زدگی بخاطر وجود املاحی چون آهک شود باید ناخالصی و املاحی که در آب وجود دارد؛ بطور کامل از بین برود.
مایع مخصوص رادیاتور خودرو آبی است که به هیچ وجه نباید آب لوله کشی باشد بلکه باید خاص و متفاوت باشد. وقتی که آب لوله کشی را بطور مستقیم در درون قسمت خنک کنندگی بریزیم به علت داشتن رسوبات زیاد موجود در آن، این رسوبات، پس از مدتی ته نشین میشوند و به رادیاتور و صدمات جبران ناپذیری به اجزای داخلی خودرو وارد میشود. در زمان روشن کردن بخاری خودرو در زمستانها متوجه میشوید که گرمای آنچنانی ندارد و پس از مدتی می بینید که رسوب زدایی کرده یا به حدی رادیاتور، بسته شده که باید نسبت به تعویض رادیاتور ماشین اقدام کرد.
توصیه ی افراد متخصص در این زمینه اینست که حتماً از ضد یخ در کنار آب مقطر استفاده کنید تا در فصل زمستان، موتور خودرو یخ نزند یا در فصل تابستان ، جوش نیاورد. توجه کنید که ضد یخ به طولانی‌تر شدن عمر خودرو کمک میکند؛ چون خاصیت ضد زنگی دارد.
ترکیب آب مقطر، آب خالص( H2O) و سیال ضدیخ- ضدجوش به عنوان بهترین ترکیب برای آب رادیاتور در کل جهان محسوب میشود.
PEUGEOT 2008 راهنمای خرید خودرو قیمت پژو 2008 مشاوره خرید خودرو مشخصات پژو 2008 معایب و مزایای پژو 2008 مقایسه پژو 2008 مقایسه خودرو MG GS امکانات ام جی GS قیمت ام جی GS معایب و مزایای ام جی GS مقایسه ام جی GS مقایسه ام جی GS با پژو 2008
افراد زیادی برای آب رادیاتور از آب معمولی استفاده می کنند که درست نیست. املاح و ترکیبات گوناگونی در آب معمولی وجود دارد ( تمام آب خالص، یعنی H2O، نیست). بخشی از این آب در اثر حرارت تبخیر می شود. املاح و ترکیبات درون این آب در اثر این تبخیر در رادیاتور رسوب می کند و لوله های آن دچار گرفتی یا خوردگی می شوند.
ضد یخ با اضافه شدن به آب رادیاتور، موجب کاهش دمای انجماد آن میشود. آب رادیاتور با کاهش دمای انجماد، در زمستان ها سخت تر یخ می زند. یکی از مشکلات بزرگ خودروها در زمستان، یخ زدگی آب رادیاتور می باشد. ماده ضدیخ- ضدجوش برای جلوگیری از خوردگی، کف کردن، بهبود کیفیت، زنگ زدگی آب و رنگ، از ترکیب یک سیال پایه به نام اتیلن گلیکول و مواد افزودنی تشکیل شده است.
در وسایل نقلیه بهترین انتخاب، خنک کننده یا ضد یخ بر پایه ی گلیکول میباشد؛ اگر شما به تنهایی از ضد یخ های بر پایه ی گلیکول استفاده کنید؛ خیلی مناسب نیست بلکه باید آن را با مقدار مشخصی از آب بسته به منطقه ی آب و هوایی خود مخلوط کنید.
اساسی ترین ویژگی آب رادیاتور خالص بودن و بدون املاح بودن آن است
بهترین مارک ضدیخ تعویض ضدیخ پراید ضدیخ چیست طریقه مصرف ضدیخ قیمت ضدیخ مواد تشکیل دهنده ضدیخ دلایل جوش آوردن 206 علت داغ شدن موتور پراید علت رسوب بستن داخل موتور
رنگ آب رادیاتور به این دلیل ، سبز است که مایع خنک کننده به آن اضافه شده است. گاهی اوقات، شما انواع آب رادیاتور قرمز و یا نارنجی را به غیر از آب رادیاتور سبز رنگ دیده اید. درواقع ضد یخ، هیچ رنگی ندارد و این رنگ های متفاوت در هنگام خرید آب رادیاتور، ارائه دهنده ی اطلاعاتی اضافی به ما هستند که از آن ها می توان به دمای انجماد، توانایی مقابله با خوردگی اشاره کرد. البته آب رادیاتور سبز رنگ یا قرمز، تأثير به سزایی در پیدا کردن نشتی دارند.
گاهی اوقات شنیده اید که به جای آب رادیاتور، از آب کولر گازی استفاده می کنند. ضد و نقیض های بسیاری در این رابطه وجود دارد. آب کولر گازی بر اساس گفته ها سمی است و در صورت ثابت بودنش به مدت چند وقت، املاح آن ته نشین می شود که موجب خرابی رادیاتور می شود. طبق گفته ی برخی از افراد، آب کولر گازی، بهتر از آب لوله کشی است چون به آب مقطر، شباهت دارد اما باز هم بهتر است که برای خنک کردن رادیاتور و اجزای موتور از روش ها و محصولات قابل اطمینانی استفاده کنید.
اگر در موقعیت خاصی نتوانستید آب رادیاتور را بخرید و از آن استفاده کنید، بهتر است که چندین مرتبه آب لوله کشی را بجوشانید و تا هنگام تهیه بهترین آب رادیاتور ماشین از آن استفاده کنید.
دقت کنید که برای تهیه ی آب رادیاتور در خانه باید حتماً آبی که استفاده می کنید نرم، فاقد کلسیم و منیزیم باشد. بنابراین آب را از رزین عبور دهید. درصورت استفاده از دستگاه تصفیه آب در خانه، این کار توسط دستگاه برای شما انجام می شود که آبی کاملاً نرم است و حالت لیز دارد. چنین آبی در ترکیب با صابون، سریعا کف می کند و در رادیاتور، هیچ رسوبی بوجود نمی آورد. این طرز تهیه آب رادیاتور، بهتر از آب مقطر است.
استفاده از بهترین آب رادیاتور ماشین، با توجه به نقش انواع آب رادیاتور اهمیت زیادی دارد.
راه های تقویت باتری خودرو چیست؟
سنسور نور و کاربرد آن در خودرو چیست ؟
۶ نشانه خرابی ترموستات خودرو
تمیز کردن رادیاتور ماشین و پره های آن
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
document.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “af3277b079e581245fc323783dbf2e2d” );document.getElementById(“b338828522”).setAttribute( “id”, “comment” );

مطالب پربازدید
نقاط قرمز و زرد روی دیواره لاستیک چیست ؟
قیمت موتور کامل پژو 405 سمند و پرشیا
آشنایی با علت لرزش موتور خودرو و رفع ایراد
چرا در شتاب گیری موتور مکث دارد و سکته میزند؟
حجم و نوع روغن موتور انواع خودرو
عیب یابی و تعمیر
راه های تقویت باتری خودرو چیست؟
بهترین آب رادیاتور، چه آبی است و چه خصوصیاتی دارد؟
سنسور نور و کاربرد آن در خودرو چیست ؟
۶ نشانه خرابی ترموستات خودرو
تمیز کردن رادیاتور ماشین و پره های آن
اخبار روز
راه های تقویت باتری خودرو چیست؟
بهترین آب رادیاتور، چه آبی است و چه خصوصیاتی دارد؟
۸ خودروی چینی آماده ورود به ایران!
سنسور نور و کاربرد آن در خودرو چیست ؟
قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو – مهر ۱۴۰۱
محدودیت سوخت 30 لیتری بنزین برداشته خواهد شد
سالروز تاسیس گوگل
فرایند مزایده خودروهای وارداتی
شرایط فروش محصولات مدیران خودرو-مهر 1401
۶ نشانه خرابی ترموستات خودرو
تمیز کردن رادیاتور ماشین و پره های آن
مشخصات موتورسیکلت سحر CGL
استارت موتور را نمی چرخاند ولی نور چراغ جلو خوب است
دلایل و علائم خرابی رله فن رادیاتور خودرو
معرفی نسل جدید فورد موستانگ ۲۰۲۴
بازار خودرو در مسیر افزایش قیمت
اثرات بی توجهی به نگهداری انژکتورهای بنزینی
معرفی “دنا” با نام لادا گرانتا در روسیه
هشدار روس‌ها: جام جهانی برگزار نخواهد شد
مضرات زیاد بودن روغن گیربکس
راهنمای عملکرد سنسور القایی دور موتور خودرو
تیونینگ پیکاپ مرسدس AMG G63 برابوس
کاهش تولید هوندا در ژاپن
آغاز تولید کامیون‌های بنز در چین
نقش بستن پوزه کوسه بر قامت خودرو اطلس سایپا
اخبار داغ
تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا دو سال دیگر
تیپ و استایل بازیگران در جشن حافظ ۹۹ +تصاویر برگزیدگان
چرا خودروهای چینی گران شد؟
بی ام و (BMW) همچنان بدون نمایندگی در ایران!
سید محمود نوابی ؛پول اضافه پژو ۲۰۰۸ را پس بگیرید
خودرو
مشخصات فنی ساینا اتوماتیک ،قیمت گیربکس CVT ساینا
رونمایی از محصول جدید مدیران خودرو (تیگو ۷ پرو)
جدیدترین پاترول‌ های نیسان به غرب آسیا می‌آید +عکس
معایب پژو پارس داشبورد جدید
برندگان جوایز زیباترین خودروهای سال ۲۰۱۷ +عکس
مسابقات
نیکلاس لطیفی اولین ایرانی فرمول یک کار خود را رسماً استارت زد
آشنایی با ۸ ورزشگاه قطر برای جام جهانی +عکس
تیم ملی ایران با این ۱۰ تیم همگروه نخواهد شد
مرسدس و خودروهای ایمنی فرمول یک +عکس
حامد لک دروازه خودش را باز کرد!
آشپزی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه مربای پوست هندوانه با طعم عالی
طرز تهیه کباب تابه ای مرغ و گوشت چیست ؟
طرز تهیه یک میرزا قاسمی خوشمزه
گیاه به لیمو چیست و چه خواص درمانی دارد؟
طرز تهیه شیرینی گردویی با سس کارامل چیست ؟
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط digitalwebmaster