گواهی حق‌اختراع مایکروسافت گوشی اندرویدی سرفیس Duo 3 را نشان می‌دهد که از ظاهری شبیه به گوشی تاشو گلکسی زدفولد ۴ سامسونگ بهره می‌برد.
اکنون مدتی از عرضه‌ی سرفیس Duo 2 مایکروسافت می‌گذرد؛ دستگاهی که نسبت‌ به نسل اول آن با پیشرفت‌های درخورتوجهی روانه‌ی بازار شد. غول فناوری مستقر در ردموند قصد دارد ماه اکتبر رویدادی برای معرفی سرفیس پرو ۹ و سرفیس استودیو ۳ برگزار کند، اما به‌نظر نمی‌رسد در این مراسم شاهد معرفی نسل بعدی گوشی اندرویدی این شرکت باشیم.
درحالی‌که هنوز اطلاعاتی درمورد تاریخ معرفی سرفیس Duo 3 دردسترس نیست، اما گفته می‌شود این محصول در سال ۲۰۲۳ به‌بازار عرضه خواهد شد. برخی گزارش‌ها نشان‌ می‌دهند که سرفیس Duo 3 دردست ساخت است، اما هنوز خبری در تأیید این موضوع وجود ندارد. اکنون درخواستی برای ثبت یک اختراع جدید ازطرف مایکروسافت ارائه شده است که نشان می‌دهد این شرکت علاقه‌ی زیادی برای پیوستن به بازار روبه‌رشد گوشی‌های تاشو دارد.
به گزارش WindowsLatest، درخواست ثبت اختراع جدید مایکروسافت با عنوان FOLDABLE DISPLAY DEVICE (دستگاهی با نماشگر تاشو) روی دستگاه‌های تاشو تمرکز دارد و نشان می‌دهد که این طرح‌ احتمالاً روی سرفیس Duo 3 اعمال خواهد شد. این پتنت درسال ۲۰۲۱ ثبت و اوایل سال جاری منتشر شد و جزئیات یک دستگاه تاشو بسیار امیدوارکننده را نشان می‌دهد.
پتنت سرفیس Duo 3 مایکروسافت

همان‌طور که احتمالاً اطلاع دارید، سرفیس Duo از دو صفحه‌نمایش بهره می‌برد که وسط آن‌ها لولایی تعبیه شده است و امکان چرخش دو نمایشگر آن را فراهم می‌کند. مایکروسافت درحال‌کار روی نسل جدید این محصول است و گفته می‌شود این دستگاه برخلاف مدل‌های قبلی، از یک صفحه‌نمایش واحد بهره خواهد برد. مایکروسافت در گواهی حق‌اختراع خود از پنل تکی استفاده کرده است که می‌توان آن را از صفر تا ۳۶۰ درجه خم کرد.
تصویر موجود در درخواست ثبت‌اختراع نشان می‌دهد که گوشی تاشو بعدی مایکروسافت می‌تواند با نمایشگر اصلی یک‌تکه عرضه شود. طبق اسناد فاش‌شده، نمایشگر این دستگاه می‌تواند رو‌به داخل و همچنین روبه بیرون تا شود.
این موضوع بسیار جالب است زیرا گوشی‌های تاشو کنونی ازجمله سری زدفولد و زدفلیپ سامسونگ فقط روبه داخل خم می‌شوند و نمایشگر دوم نیز در بخش بیرونی آن‌ها تعبیه شده است. ایده‌ی مایکروسافت به سرفیس Duo 3 اجازه می‌دهد نمایشگر اصلی آن روبه داخل و بیرون خم شود که چنین کاری تاکنون در دنیای اندروید انجام نشده است.
البته ثبت‌اختراع الزماً به این معنی نیست که سرفیس Duo 3 با این طراحی به‌زودی معرفی خواهد شد، اما به‌هرحال دید بهتری از ایده‌ی مایکروسافت به ما ارائه می‌دهد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster