تیک تاک یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و اکثر کاربران آن جوانان و نوجوانان هستند. حالا رویترز گزارش داده است که انگلیس قصد دارد تیک تاک را به خاطر قوانین این کشور ۲۷ میلیون دلار جریمه کند.
طبق این گزارش، تیک تاک در حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران نوجوان کوتاهی کرده است و به نظر می‌رسد این شرکت اطلاعات کاربران زیر ۱۳ سال را بدون رضایت والدین آن‌ها پردازش کرده است در حالیکه اجازه چنین کاری را نداشته است. تیک تاک در واکنش به این ادعای دولت انگیس گفته است که این شرکت همواره خود را متعهد به محافظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران خود می‌داند و ادعاهای مقامات انگلیسی واقعیت ندارد.
انگلیس معتقد است که تیک تاک قانون محافظت از داده‌های کاربران انگیسی را بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ نقض کرده است. چند ماه پیش نیز سنای آمریکا قانونی به تصویب رساند که به موجب آن شرکت تیک تاک باید از اطلاعات کاربران زیر ۱۶ سال به‌طور ویژه محافظت کند.
این‌روزها، ویدیوهای کوتاه محبوبیت زیادی در بین کاربران نوجوان پیدا کرده است و تیک تاک با وجود اینکه یک پلتفرم چینی است اما آمریکایی علاقه زیادی به آن دارند‌. گزارش‌هایی نیز ادعا کرده‌اند که نوجوانان اکثر جستجوهای خود را به جای موتور جستجوی گوگل، در تیک تاک انجام می‌دهند.
طبق یک تحقیق جدید، میزان استفاده از تیک تاک در طول ماه به‌طور میانگین ۲۳.۶ ساعت است که از میانگین ۲۳.۲ درصد برای یوتیوب فراتر رفته است. ضمنا ۴۰ درصد از کاربران نسل Z ترجیح‌شان شبکه‌هایی مثل اینستاگرام و تیک تاک است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که دعوای حقوقی دولت انگلیس با تیک تاک به کجا ختم می‌شود.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster