شایعات منتشر شده در مورد گوشی بعدی اپل یعنی آیفون ۱۵ نشان می دهد احتمالا اپل در این گوشی از دو دوربین سلفی استفاده خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود معرفی اخیر آیفون ۱۴ شایعات و گمانه زنی های زیادی در مورد نسل بعدی گوشی های آیفون منتشر شده […]
شایعات منتشر شده در مورد گوشی بعدی اپل یعنی آیفون ۱۵ نشان می دهد احتمالا اپل در این گوشی از دو دوربین سلفی استفاده خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود معرفی اخیر آیفون ۱۴ شایعات و گمانه زنی های زیادی در مورد نسل بعدی گوشی های آیفون منتشر شده است. در گزارش های جدید بلومبرگ نشان می دهد احتمالا آیفون ۱۵ مدل اولترا دارای دو دوربین سلفی و فضای ذخیره سازی بیشتر خواهد بود.  پیش از این مارک گورمن از بلومبرگ از تغییر نام مدل پرو مکس به اولترا در گوشی های آیفون خبر داده بود. اکنون منبع دیگری به نام Majin bu در توئینر مدعی شد
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اپل در آیفون ۱۵ طرح دیگری را جایگزین خواهد کرد و در جلوی نمایشگر شاهد دو دوربین سلفی خواهیم بود. البته موارد استفاده از دوربین سلفی دوم را مشخص نکرده است.همچنین این ویژگی ممکن است وجه تمایز مدل آیفون ۱۵ اولترا و مدل پرو باشد.
از دیگر تغییرات آیفون ۱۵ می توان به افزایش حافظه ذخیره سازی اشاره کرد. در این گزارش به افزایش این فضا در دستگاههای ۲۰۲۳ اشاره شده است بطوری که مدل اولترا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی خواهد داشت.
همچنین Majin bu به اضافه شدن پورت USB C به گوشی های آیفون نیز اشاره کرده است. البته با توجه به درخواست بریتانیا این تغییر قابل پیش بینی بود. قابلیت های دیگری مانند ویژگی فیلمبرداری 8k و شارژدهی بیشتر باتری نیز به گوشی آیفون ۱۵ مدل اولترا نسبت داده شده است.
پنل پشتی شامل دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی  بهمراه دوربین فوق عریض ۲۰ مگاپیکسلی و دوربین ماکرو ۲ مگاپیکسلی است. دوربین سلفی نیز شامل دو سنسور ۳۲ مگاپیکسلی است که شامل فوکوس خودکار برای سنسور اصلی و لنز فوق عریض ۱۰۰ درجه برای سنسور ثانویه است. این گوشی بهمراه فناوری 5G و اسپیکرهای استریو دوگانه و همچنین باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی با پشتیبانی از شارژ سریع ۶۷ وات عرضه میشود که از دیگر مشخصات آن بشمار می رود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster