براساس داده‌های نت بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، دسترسی به اینترنت جهانی در «مبین‌نت» قطع شده است.
نت‌بلاکس در توییتی نوشته است که این اقدام هم‌زمان با محدودیت‌ها و قطع اینترنت در ایران به‌دلیل اعتراضات به جان‌باختن مهسا امینی صورت گرفته است.
مبین‌نت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اپراتوری خدمات اینترنتی در ایران است که اینترنت بی‌سیم خانگی ارائه می‌کند. این محدودیت در حالی اعمال می‌شود که اینترنت تلفن‌همراه در ایران در بیشتر ساعات شبانه‌روز قطع است.
netblocks mobinnet
در روزهای اخیر، چند اپلیکیشن از جمله اینستاگرام، واتساپ، لینکدین، اپ‌استور، گوگل‌پلی، اسکایپ و همچنین سایت‌های مایکروسافت و استارلینک از دسترس کاربران داخل ایران خارج شده بود.
وحیدی، وزیر کشور، پیش‌از‌این در گفت‌وگو با صداوسیما با «آتش بیار معرکه» خواندن شبکه‌های اجتماعی، درباره اعمال مسدودیت برای این پلتفرم‌ها گفته بود: «بعضی از این شبکه‌ها آتش بیار معرکه هستند و سامان‌دهی اغتشاشات را انجام می‌دهند و باعث خرابکاری می‌شوند.»
همچنین، وحیدی اضافه کرده بود: «اغتشاشگران موجب اعمال چنین محدودیت‌هایی می‌شوند. طبیعتاً اگر دستگاه امنیتی و اطلاعاتی مطمئن شوند که دیگر چنین موقعیتی نیست، این محدودیت‌ها برداشته می‌شوند.»

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster