سیاره غول پیکر مشتری امروز دوشنبه چهارم مهر در نزدیک ترین فاصله با سیاره ما قرار دارد و این رویداد قابل مشاهده است. نزدیکی این غول گازی با زمین باردیگر طی ۵۹ سال اخیر اتفاق افتاده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پدیده نزدیکی مشتری با زمین همزمان با دیگر رویداد نجومی […]
سیاره غول پیکر مشتری امروز دوشنبه چهارم مهر در نزدیک ترین فاصله با سیاره ما قرار دارد و این رویداد قابل مشاهده است. نزدیکی این غول گازی با زمین باردیگر طی ۵۹ سال اخیر اتفاق افتاده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پدیده نزدیکی مشتری با زمین همزمان با دیگر رویداد نجومی به نام مقابله اتفاق می افتد. این رویداد به معنی قرار گیری یک سیاره از سمت مخالف زمین از خورشید است. بدین ترتیب خورشید و زمین بهمراه مشتری در یک خط قرار می‌گیرند. پدیده مقابله در مشتری در هر ۱۳ ماه اتفاق می افتد. از دیگر ویژگی های این پدیده بزرگتر و درخشان تر شدن سیارات است. زمانی که ما خورشید را در غرب در حال غروب کردن میبینیم در همان زمان مشتری درست مقابل خورشید در حال طلوع است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
نزدیکی مشتری با زمین در این پدیده نسبت به رویداد ۵۹ سال پیش یعنی سال ۱۹۶۳ بیشتر است. زیرا مدارهای آنها دور خورشید متفاوت است و این دو در هنگام عبور فاصله یکسان نخواهند داشت. ناسا فاصله زمین با مشتری در این روز را ۵۹۰ کیلومتر اعلام کرد. در حالیکه دورترین فاصله این دو سیاره از هم ۹۶۵ کیلومتر است.
آلفونس استرلینگ اخترفیزیکدان ناسا در مورد این پدیده می گوید: در این پدیده شگفت انگیز سیاره مشتری بسیار درخشان است و می توان آن را در وسط یک شهر روشن نیز مشاهده کرد. حتی میتوان گفت در هر جایی که هستید به آن نگاه کنید و لذت ببرید. به گفته وی در صورتی که مشتری در نزدیکی خورشید قرار نداشته باشد به راحتی قابل مشاهده خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster