دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در تصویر روز ناسا نمایی نزدیک از کهکشان NGC 7331 مشاهده می‌کنیم که این کهکشان به عنوان آنالوگ کهکشان راه شیری ما شناخته می‌شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
این کهکشانی مارپیچی زیبا در فاصله ۵۰ میلیون سال نوری از زمین و در صورت فلکی شمالی «پگاسوس» قرار گرفته است. کهکشان NGC 7331 در ابتدا به عنوان یک سحابی مارپیچی شناخته شده بود. به همین دلیل نام این کهکشان در فهرست معروف کهکشان‌ها در قرن ۱۸ در کاتالوگ شارل مسیه قرار نگرفت.
از آنجایی که دیسک کهکشان نسبت به خط دید ما متمایل است، با نوردهی طولانی می‌توان تصاویر عمقی شگفت‌انگیزی از آن به ثبت رساند.
طبق برآوردهای تلسکوپ فضایی هابل، کهکشان NGC 7331 حدود چهل هزار سال نوری وسعت دارد. بازوهای مارپیچی باشکوه کهکشان مملو از گرد و غبار، خوشه‌های آبی درخشان ستاره‌های جوان پرجرم و درخشش مایل به قرمز است. این نواحی احتمالا مناطق فعال ستاره‌سازی هستند.
مناطق مرکزی در این تصویر که با رنگ مایل به زرد دیده می‌شوند، جمعیتی از ستاره‌های قدیمی‌تر و سردتر را در خود جای داده است.
همانند کهکشان راه شیری، کهکشان NGC 7331 نیز دارای یک سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز خود است. این کهکشان ابرپرجرم احتمالا چند میلیون تا چند میلیارد برابر خورشید ما جرم دارد.
از آنجا که کهکشان NGC 7331 یک کهکشان مارپیچی است، انتظار می‌رود ویژگی‌های مشابه متعددی با راه شیری داشته باشد. قبلا در این مقاله کهکشان راه شیری را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دادیم.
کهکشان‌ها عمدتا دارای اجزای متفاوتی مانند ماده تاریک، سیاهچاله ابرپرجرم مرکزی، گاز و غبار، سحابی، خوشه‌های ستاره‌ای و غیره هستند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster