هرچند که سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بسیار بیشتر از اینترنت‌های معمولی است اما بر اساس گزارش شرکت Ookla، میانگین سرعت استارلینک در سال گذشته با کاهش روبه‌رو بوده و این کاهش سرعت در برخی کشورها به 54 درصد نیز می‌رسد.
بدون شک افزایش تعداد کاربران استارلینک و عرضه‌ی آن برای خودروهای RV و قایق‌های تفریحی بر سرعت این اینترنت تاثیر گذاشته است اما ایلان ماسک روز گذشته اعلام کرد که استارلینک حالا در تمامی قاره‌ها از جمله قطب جنوب در دسترس قرار گرفته و ظاهراً همین مود آخر، علت اصلی کاهش سرعت آن بوده است.
همچنین میانگین سرعت آپلود استارلینک از سه‌ماهه‌ی دوم سال 2021 تا بازه‌ی زمانی مشابه در سال 2022 با کاهش روبه‌رو بوده است. به گزارش Ookla، در حال حاضر میانگین سرعت آپلود استارلینک در آمریکای شمالی 60 مگابیت بر ثانیه است.
کشور پورتوریکو با سرعت 112 مگابیت بر ثانیه دارای پرسرعت‌ترین اینترنت استارلینک بوده و کشورهای کانادا و ایالات متحده نیز به‌ترتیب با سرعت 75 و 62 مگابیت بر ثانیه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین میزان تاخیر اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس در آمریکا 48 میلی‌ثانیه است که در میان تمامی سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت ماهواره‌ای، کمترین میزان می‌باشد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster