اینتل اوایل هفته‌ی جاری اعلام کرد که تراشه‌های نمادین خانواده‌ی پنتیوم و سلرون دیگر تولید نخواهند شد و این شرکت قصد دارد سری جدیدی را با سادگی و قدرت پردازشی بیشتر معرفی کند.
ظاهراً اولین سری از پردازنده‌های جایگزین تراشه‌های خانواده‌ی پنتیوم (Pentium) و سلرون (Celeron) اینتل به‌عنوان اعضای خانواده‌ی معرفی‌نشده‌ی Alder Lake-N عرضه خواهند شد. براساس اعلام وب‌سایت Coelacanth’s Dream، نام اولین‌ ترشه‌های جدید این سری به‌شرح زیر خواهد بود:

  • Intel(R) N100
  • Intel(R) N200

همان‌طور‌که اشاره کردیم، تراشه‌های Intel Processor N100 و Intel Processor N200 به‌عنوان جایگزین‌های جدید سری جایگزین پنتیوم و سلرون کم‌مصرف اینتل روانه‌ی بازار خواهند شد. این یعنی امکان دارد مدل‌های دیگر این خانواده از پردازنده‌های تیم آبی با نام‌های N250 و N150 و N110 معرفی شوند.

مقاله‌ی مرتبط:

گفتنی است که تراشه‌های سری Alder Lake-N درواقع به پردازنده‌های کم‌مصرفی اشاره می‌کند که ۸ هسته‌ی کارآمد دارند؛ ولی از هسته‌های قدرتمند بهره نمی‌برند. این تراشه‌ها برای لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های فوق‌باریکی طراحی شده‌اند که مصرف انرژی‌شان ۹ تا ۱۵ وات است.

به‌گفته‌ی ویدئوکاردز، N100 و N200 احتمالاً چهار هسته‌ و چهار ترد خواهند داشت و از نسل دوازدهم گرافیک GT1 با ۳۲ واحد اجرایی بهره خواهند برد. انتظار می‌رود تراشه‌های جدید N100 و N200 به‌عنوان اعضای خانواده‌ی Alder Lake-N اینتل درکنار نسل سیزدهم پردازنده‌های سری Core این شرکت رسماً معرفی شوند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster