اپل پتنت جدیدی را به ثبت رسانده که طی آن در آیفون های آینده پخش موزیک و‌ ویدئو در زمان حواس‌پرتی کاربر قطع می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حق اختراع جدید اپل زمانی که کاربر در حین پخش موسیقی یا فیلم به کار دیگری مشغول شود پخش را متوقف می […]
اپل پتنت جدیدی را به ثبت رسانده که طی آن در آیفون های آینده پخش موزیک و‌ ویدئو در زمان حواس‌پرتی کاربر قطع می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حق اختراع جدید اپل زمانی که کاربر در حین پخش موسیقی یا فیلم به کار دیگری مشغول شود پخش را متوقف می کند. بدین ترتیب از مصرف انرژی و اینترنت جلوگیری خواهد شد. ممکن است در زمانی که کاربر در حال کار با گوشی خود است حواسش به جای دیگری پرت شود در این زمان ممکن است گوشی بی دلیل روشن بماند. درین صورت انرژی گوشی بی دلیل مصرف خواهد شد و شارژدهی دستگاه نیز کاهش می یابد. حتی مصرف بی مورد اینترنت را نیز به دنبال دارد. اپل برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی یک پتنت جدید ثبت کرده است تا تجربه کاربری هوشمند کاربران را افزایش دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
یک منبع آگاه می گوید اپل در صورتی ازین قابلیت استفاده خواهد کرد که چندین منبع در محصولاتش وجود داشته باشد و بتواند اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند‌. به عنوان مثال میکروفون دستگاه یکی از این منابع است که باید محل تولید صدا و وضعیت قرارگیری کاربر را بررسی کند بطوری که بتواند تشخیص دهد کاربر در حال کار با گوشی است یا خیر. حتی ممکن است به دو زبان و یا حسگرهای جدید نیاز باشد.
برای فعال سازی قابلیت های نظیر تشخیص تصادفات نیز در آیفون ۱۴ علاوه بر تغییر صدا دیگر آپشن ها مانند شتاب و فشار هوا را نیز در نظر گرفت. بنابراین اپل پیش از این نیز از ویژگی های هوشمند محیطی استفاده کرده بود. در این پتنت از روی ضرب صدای موسیقی و حرکات کاربر موسیقی مورد علاقه وی نیز شناسایی میشود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster