بسیاری از تصاویر ثبت شده توسط جیمز وب باعث شگفتی ستاره شناسان شد. اکنون ستاره شناسان معتقدند داده های بدست آمده از این تلسکوپ می تواند باعث انقلاب کیهان شناسی شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روهان نایدو فردیست که برای اولین بار توانست با کمک الگوریتم خود کهکشانی را پیدا کند […]
بسیاری از تصاویر ثبت شده توسط جیمز وب باعث شگفتی ستاره شناسان شد. اکنون ستاره شناسان معتقدند داده های بدست آمده از این تلسکوپ می تواند باعث انقلاب کیهان شناسی شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روهان نایدو فردیست که برای اولین بار توانست با کمک الگوریتم خود کهکشانی را پیدا کند که باعث تحول کیهان شناسی خواهد شد. وی با بررسی دقیقتر متوجه شد این کهکشان یکی از کهکشان های قدیمی است که قدمت آن به ۳۰۰ میلیون سال پس از انفجار برمیگردد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
جیمز وب توانست در همان ابتدای کار قدرت خود را نشان دهد. تنها چند دقیقه پس از ارسال داده های جیمز وب نیز کهکشان نورد نظر کشف شد. جیمز وب با قرارگیری در فاصله ۱.۵ میلیون کیلومتری از زمین می تواند با کمک تجهیزات پیشرفته تحولاتی را در کیهان شناسی ایجاد کند.
مکاشفات کنونی جیمز وب می تواند آغاز راه جدیدی در کیهان شناسی محسوب شود که نه تنها داده های مربوط به دوره های کهکشان های دور را ارائه می کند می تواند تکمیل کننده اطلاعاتی در رابطه با کهکشان راه شیری باشد. به گفته مارک مک کاگرین این ماشین ها برای رکوردشکنی ساخته می شوند نه برای تأیید اطلاعات قبلی.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster