به گفته محققان امواج دریا نیز میتواند منبعی برای تولید برق باشد. طبق ادعای آنها با کمک نانوژنراتورها میتوان از امواج. دریا حدود ۳۴۷ ولت در هر متر مکعب برق بدست آورد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امواج دریا می تواند به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر باشد اما تاکنون به آن […]
به گفته محققان امواج دریا نیز میتواند منبعی برای تولید برق باشد. طبق ادعای آنها با کمک نانوژنراتورها میتوان از امواج. دریا حدود ۳۴۷ ولت در هر متر مکعب برق بدست آورد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امواج دریا می تواند به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر باشد اما تاکنون به آن توجهی نشده است. به همین منظور و با هدف استفاده از امواج دریا برای تولید برق اختراع جدیدی صورت گرفته است. ساخت ژنراتورهای کوچک بر مبنای اثر تریبوالکتریک می تواند بصورت تجاری برای این منظور استفاده شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این کار توسط تیمی از محققان چینی انجام شد. آنها در این پروژه توانستند مقدار تولید برق در واحد حجم را دو برابر کنند.
نانو ژنراتور دستگاهی است که می تواند از اثر تریبوالکتریک یا همان انرژی الکتریسیته ساکن حاصل از ساییده شدن مواد به یکدیگر برای تولید انرژی استفاده کند. هنوز هیچ دستگاهی با تولید انبوه بهمراه اثر تریبوالکتریک تولید نشده است.
در مطالعه جدید پیشنهاد میشود تا از این دستگاهها برای تولید برق استفاده کرد. با اتصال تعدادی از این دستگاهها در زنجیره های بلند به یکدیگر با توان کافی می توان برای تولید برق از امواج دریا مورد استفاده قرار بگیرد. لین وانگ از موسسه نانوانرژی و نانوسیستم پکن طرحی را ارائه کرده است که در آن با کم یک سیم پیچ درون سیلندر می توان از امواج دریا جریان کوچک اما قابل توجهی تولید کرد. این ایده توانسته است تا ۳۴۷ وات برق در متر مکعب تولید کند که نسبت به رکورد های قبلی دوبرابر بیشتر است و نسبت به دیگر دستگاههای تریبوالکتریک ۳۰ برابر بهتر است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster