فناوری جدید استفاده شده در باتری های خودرو باعث ساخت نوع جدیدی از باتری شد که تنها در سه دقیقه شارژ می شود و عمری حدود ۲۰ سال خواهد داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ در ماساچوست نوعی باتری جدید توسعه داده است که با سرعت زیاد شارژ می شود […]
فناوری جدید استفاده شده در باتری های خودرو باعث ساخت نوع جدیدی از باتری شد که تنها در سه دقیقه شارژ می شود و عمری حدود ۲۰ سال خواهد داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک استارتاپ در ماساچوست نوعی باتری جدید توسعه داده است که با سرعت زیاد شارژ می شود و میتواند صنعت خودروهای برقی را متحول کند. شرکت آدن انرژی یکی از زیرمجموعه های دانشگاه هاروارد است که این باتری را تولید کرد. طبق ادعای شرکت سازنده باتری ساخته شده تنها در سه دقیقه شارژ می شود و می تواند به مدت بیست سال مورد استفاده قرار بگیرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به گفته ایندیپندنت است شرکت پیش از این نیز نوعی باتری سلولش یچبا زمان شارژ سه دقیقه و ده هزار چرخه پر و خالی شدن تولید کرده بود. این استارتاپ قصد دارد باتری ساخته شده را تجاری سازی کرده و به بازار عرضه کند. هدف از تولید این باتری نیز دسترسی راحت تر به خودروهای برقی است.
ویلیام فیتژوک مدیر عامل شرکت آدن انرژی در مورد این باتری گفت ساخت این باتری برای آن ۳۷ درصد از آمریکایی های بدون گاراژ است که نمی توانند در طول شب خودروهای خود را شارژ کنند.  این شرکت امیدوار است بتواند با ساخت این باتری خودروهای برقی در دسترس تر باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster