تحقیقات اخیر ناسا نشان می دهد فناوری لباس های فضایی می تواند عوارضی مانند گرگرفتگی در یائسگی را کاهش دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر الهام گرفته از فضای ناسا می تواند برخی عوارض ناشی از یائسگی را بهبود بخشد. در این تحقیق مواد سازنده دستکش های فضانوردان استفاده شد […]
تحقیقات اخیر ناسا نشان می دهد فناوری لباس های فضایی می تواند عوارضی مانند گرگرفتگی در یائسگی را کاهش دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیقات اخیر الهام گرفته از فضای ناسا می تواند برخی عوارض ناشی از یائسگی را بهبود بخشد. در این تحقیق مواد سازنده دستکش های فضانوردان استفاده شد تا عوارض دوران پس از پایان قاعدگی کاهش یابد. در حال حاضر درمانی برای دوران یائسگی وجود ندارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
در دهه ۱۹۸۰ از فناوری اوت لست Outlast با هدف تنظیم دمای بدن فضانوردان استفاده شد. فضانوردان در هنگام پیاده روی فضایی دماهای متفاوتی را تجربه می کنند. بطوری قرارگرفتن در زیر خورشید دمایی حدود ۱۲۰ درجه سانتیگراد خواهد داشت ولی در سایه این دما به منفی ۱۶۰ درجه می رسد.
لوئیز نیکلسون از موسسه یک شرکت فناوری در لندن که نوعی پوشاک یائسگی به بازار عرضه می کند می گوید: فناوری به کار رفته در پوشش فضانوردان در پیاده روی ها اکنون برای کاهش عوارض یائسگی مورد استفاده قرار میگیرد. پیش از این تحقیقاتی در رابطه با وجود مواردی برای تسکین عوارض یائسگی انجام دادم و مطلقا چیزی در این مورد پیدا نکردم. به گفته ناسا پارچه های تولید این شرکت به افراد کمک می کند تا در شرایط مختلف دمای ثابتی را تجربه کنند. این فناوری در لباس رانندگان مسابقات نیز استفاده میشود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster