دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اغلب افراد به خصوص تازه کاران قبل از رانندگی استرس دارند و همواره بر این باورند که هر لحظه احتمال وقوع حادثه وجود دارد. این ترس حتی گاها سبب می شود که این افراد دچار …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اغلب افراد به خصوص تازه کاران قبل از رانندگی استرس دارند و همواره بر این باورند که هر لحظه احتمال وقوع حادثه وجود دارد. این ترس حتی گاها سبب می شود که این افراد دچار تپش قلب و نفس‌نفس زدن بی شمار شوند.
به هر صورت استرس و اضطراب زیاد سبب می‌شود که نتوانید رانندگی آرامی را تجربه کنید. در این مقاله با ما همراه شوید تا با استفاده از راهکارهای عملی که ارائه می‌دهیم استرس قبل از رانندگی خود را کاهش دهید.
برای اینکه بتوانید استرس قبل از رانندگی را کاهش دهید در حالت کلی سه راهکار وجود دارد که در هر راهکار باید یکسری نکات را انجام دهید تا میزان استرس خود را در کمترین حالت ممکن نگه دارید. این راهکارها عبارتند از:
برای اینکه بیشتر با هر یک از این راهکارها آشنا شوید به صورت مجزا هر یک از این راهکارها را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد:
با به کارگیری تکنیک‌های آرامش می‌توانید میزان استرس قبل از رانندگی خود را به حد زیادی کم کنید. این تکنیک‌ها عبارتند از:
یکی از راه‌های کاهش استرس از رانندگی روبرو شدن با ترس‌هایتان است، برای این کار از تکنیک‌های گفته در بالا کمک بگیرید و خودتان را در شرایط رانندگی قرار دهید تا میزان استرس شما به مرور زمان کاهش یابد.
یکی دیگر از اقداماتی که در این شرایط باید انجام دهید نوشتن ترس‌هایتان است، چرا که با نوشتن، میزان استرس به صورت ناخودآگاه کمتر می‌شود.
بعد از اینکه لیست ترس‌هایتان را نوشتید برای هر یک از ترس‌ها یک قدم بسیار کوچک بردارید تا میزان ترس‌هایتان کاهش یابد چرا که با کاهش ترس، میزان استرس و اضطراب نیز به شدت کاهش می‌یابد.
برای مثال قبل از اینکه رانندگی کنید سوئیچ خودرو را در دست بگیرید و به نزدیک ماشین در پارکینگ بروید. یا در جاهای بسیار خلوت در ساعاتی که هیچ‌گونه ترافیکی وجود ندارد، رانندگی کنید. یا برای رانندگی، افرادی که به شما آرامش می‌دهند را در کنار خود بنشانید.
یک راه دیگر برای کنترل استرس قبل از رانندگی، از رانندگان ماهری که مهارت بالایی در رانندگی دارند بخواهید که آنها رانندگی نمایند و شما در کنار آنها بنشینید و میزان استرس خود را کاهش دهید. یا می‌توانید برای کاهش استرس خود از مربیان مجرب که کارها آنها، تعلیم رانندگی به افراد پر استرس است، استفاده کنید. مربیان با تجربه با توجه به دانش و مهارتی که در این زمینه می‌توانند به شما منتقل کنند تا از میزان استرس و اضطراب شما قبل از رانندگی کاسته شود.
راهکار پایانی در این شرایط این است که با افرادی که مثل شما استرس قبل از رانندگی دارند، ارتباط برقرار کنید و در مورد شرایط و حالت‌های خود به صورت مفصل صحبت کنید. این کار باعث می‌شود که شناخت بهتری نسبت به عملکرد خود پیدا کنید و برای برطرف کردن مسائل خود تمرکز بیشتری داشته باشید.
اگر راهکارهای فوق از میزان استرس کم نکرد و زیاد تأثیرگذار نبود، شما از درجه استرس بالایی برخوردار هستید و در این شرایط باید به روان‌شناس مراجعه کنید تا علل استرس زیاد مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم از دارو برای درمان استرس قبل از رانندگی استفاده کنید.
بکارگیری تکنیک‌های آرامش، روبرو شدن با ترس‌های موجود و مراجعه به دکتر روانشناس
در خودروی خود محیطی آرام به وجود آورید، تنفس دیافراگمی را یاد بگیرید، از عبارات تأکیدی مثبت مانند من با سرعت مطمئنه و احتیاط کامل رانندگی می‌کنم استفاده کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster