اوبر گزارش هایی را مبنی بر ایجاد مشکل در زیرساخت های خود دریافت کرد و در همین راستا بررسی حمله احتمالی سایبری را آغاز کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش هایی مبنی بر حمله هکری یک نوجوان ۱۸ ساله به زیرساخت اوبر منتشر شد که طی آن به برخی ابزارهای […]
اوبر گزارش هایی را مبنی بر ایجاد مشکل در زیرساخت های خود دریافت کرد و در همین راستا بررسی حمله احتمالی سایبری را آغاز کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش هایی مبنی بر حمله هکری یک نوجوان ۱۸ ساله به زیرساخت اوبر منتشر شد که طی آن به برخی ابزارهای این شرکت مانند خدمات وب آمازون و پلتفرم ابری گوگل دسترسی پیدا کرده است. در بیانیه این شرکت که در توییتر منتشر شد آمده است : حادثه امنیت سایبری در حال پیگیری است و ما با مجریان قانون در ارتباط هستیم و در صورت دریافت اطلاعات بیشتر آنها را منتشر می کنیم.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
طبق گزارش نیویورک تایمز اوبر به دلیل این حمله سایبری چند سیستم داخلی از جمله slack را برای بررسی های بیشتر از دسترس خارج کرد. عمر پس از اقدام به حمله پیامی را در سیستم داخلی slack برای کارمندان اوبر ارسال و بدین وسیله خود را معرفی کرد. طبق اسکرین شات های منتشر شده از این پیام این هکر نوشت: خود را به عنوان هکر معرفی می کنم و اوبر دچار مشکل نقص اطلاعات شده است. هکر در ادامه از سرقت برخی اطلاعات محرمانه این شرکت خبر داد و سپس با یک هشتم اعلام کرد اوبر پول کمی به رانندگان خود پرداخت می کند.
در گزارش واشنگتن پست آمده است در ابتدا این پیغام احمقانه بنظر می رسید بطوری که برخی کارمندان آن را یک شوخی تصور کردند. این هکر به نیویورک تایمز گفته است ۱۸ سال دارد و به واشنگتن پست نیز اعلام کرد برای تفریح این کار را انجام داده و قصد دارد برخی کدهای منبع اوبر را فاش کند.
 
 
 


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster