ایلان ماسک مدیرعامل تسلا جزو کسانی است که طرفدار خودروهای خودران است و موافق توسعه این نوع خودروهاست. 
در حالیکه خیلی‌ها معتقدند خودروهای خودران امنیت کافی ندارند، اما ماسک اعتقاد دارد که این خودروها کاملا امن هستند و در آینده بهتر خواهند شد. یک موسسه نظرسنجی به نام Policygenius گزارشی منتشر کرده است که نشلن می‌دهد حدود سه چهارم آمریکایی‌ها احساس ناامنی در هنگام رانندگی با خودروهای خودران می‌کنند. حدود ۷۳ درصد آمریکایی‌ها نیز گفته‌اند که در صورتی که بدانند شخص دیگری در حال رانندگی با خودروی خودران هستند احساس ناامنی می‌کنند. این نظرسنجی در بین ۱۵۰۰ آمریکایی با سن بالای ۱۸ سال انجام شده است.
با این حال، یکی از کارشناسان حوزه خودرو گفته است که خودروهای خودران هنوز در ابتدای راه خود هستند و بنابراین طبیعی است که هنوز نگرانی‌هایی درباره آن‌ها وجود داشته باشد. بنابراین ما هنوز راه زیادی برای ایجاد حس امنیت در شهروندان در پیش‌رو داریم.
البته شرکت‌هایی مثل فورد، جنرال موتورز و تسلا سرمایه‌گذاری هنگفتی در این زمینه کرده‌اند و برای مثال، فورد گفته است که ۷ میلیارد دلار روی فناوری خودران سرمایه‌گذاری خواهد کرد و جنرال موتورز هم امسال ۲ میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کرده است. 
تسلا هم قصد دارد این فناوری را به‌طور عمومی عرضه کند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند‌. در حال حاضر، شهروندان آمریکایی می‌توانند سیستم خودران تسلا را به قیمت ۱۵ هزار دلار یا پرداخت هزینه اشتراک ۱۹۹ دلار در ماه تهیه و استفاده کنند. با این حال، اداره ترافیک آمریکا تحقیقاتی را درباره این سیستم شروع کرده است و به نظر می‌رسد این اداره مخالف استفاده گسترده از این سیستم خودران در جاده‌های آمریکاست.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster