پتنت اخیر اپل یک گوشی تاشو را نشان می دهد که به صفحه نمایش با قابلیت ترمیم خودکار مجهز است. احتمالا این فناوری در گوشی تاشو این شرکت استفاده خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از افراد تصور می‌کنند گوشی تاشو مرز بعدی در دنیای گوشی محسوب می شوند. البته […]
پتنت اخیر اپل یک گوشی تاشو را نشان می دهد که به صفحه نمایش با قابلیت ترمیم خودکار مجهز است. احتمالا این فناوری در گوشی تاشو این شرکت استفاده خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از افراد تصور می‌کنند گوشی تاشو مرز بعدی در دنیای گوشی محسوب می شوند. البته این مورد در بازار گوشی های اندرویدی صادق است. اما در دستگاههای دیگر ممکن است تغییراتی ایجاد شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
فون آرنا گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد اپل پنتن جدید برای گوشی های آیفون ثبت کرده است.حتی ممکن است این دستگاه در مراحل اولیه ساخت قرار داشته باشد. این پتنت مربوط به کار روی یک ماده خود ترمیم شونده است که احتمالا در نمایشگر دستگاه استفاده خواهد شد. این ماده مشکلاتی مانند خراش ها و برخی فرورفتگی ها را ترمیم می کند. اپل در این پتنت نشان داد به دنبال ساخت یک گوشی با دوام بیشتر است تا نگرانی در مورد گوشی های تاشو را از بین ببرد. از طرفی سامسونگ نیز تلاش دارد تا  با بهبود مواد انعطاف پذیر مشکل دوام لولاها را بهبود بخشد.
 اپل نیز به دنبال به حداقل رساندن اثر خراش ها روی گوشی است. استفاده از ماده خودترمیم شونده می تواند علاوه بر بهبود انعطاف پذیری چین خوردگی و خش پذیری را نیز کاهش دهد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster