با انتشار iOS 16، اکنون کاربران می‌توانند از قابلیت‌های جدید مانند قفل‌کردن عکس‌های مخفی‌شده در آیفونشان بهره ببرند.
در آپدیت جدید iOS 16، می‌توانید با استفاده از فیس‌آی‌دی یا تاچ‌آی‌دی عکس‌ها را در آیفون قفل کنید. در نسخه‌ی اخیر iOS، آلبوم‌های Hidden و Recently Deleted در برنامه‌ی Photos به‌طور‌خودکار با بیومتریک یا رمز‌عبور محافظت می‌شوند و دیگر احتیاجی به نصب برنامه‌های جانبی برای این کار نیست. در این آموزش، قصد داریم روش انجام این کار را شرح دهیم.

عناوین اصلی این مقاله

قفل‌کردن عکس‌ها در آیفون

 • در گوشی آیفون خود، Photos را باز کنید و تصویری که می‌خواهید با فیس‌آی‌دی یا تاچ‌آی‌دی یا رمز‌عبور محافظت کنید، باز کنید.
 • در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه، روی سه‌نقطه ضربه بزنید.

۱-قفل کردن عکس‌ها در iOS 16

 • گزینه‌ی Hide را انتخاب کنید و برای تأیید روی Hide Photo ضربه بزنید.
 • با این کار عکس به آلبوم Hidden منتقل می‌شود. در iOS 16، این آلبوم به‌طو‌ پیش‌فرض قفل است؛ مگر‌اینکه چیزی را در تنظیمات تغییر داده باشید.

مشاهده‌ی عکس قفل‌شده

۲-قفل کردن عکس‌ها در iOS 16

 • برای مشاهده‌ی تصاویر مخفی باید Photos را باز کنید و در پایین صفحه روی Albums ضربه بزنید.
 • به بخش Utilities بروید. به‌جای تعداد عکس‌های موجود در پوشه، آیکون قفل را کنار آلبوم Hidden خواهید دید.
 • اگر روی Hidden ضربه بزنید، Face ID به‌صورت خودکار چهره‌ی شما را اسکن می‌کند یا اگر آیفون به تاچ‌آی‌دی مجهز باشد، باید انگشت خود را روی دکمه‌ی هوم قرار دهید.
 • به‌محض اینکه احراز هویت با موفقیت انجام شد، می‌توانید عکس‌های مخفی خود را مانند هر آلبوم دیگری مشاهده کنید.

نکته: اگر احراز هویت ناموفق بود، می‌توانید Face ID را دوباره امتحان کنید. پس از دومین تلاش ناموفق، از شما خواسته می‌شود که رمز‌عبور آیفون یا آیپد خود را ارائه دهید. همچنین، زمانی که فیس‌آی‌دی در آیفون X و جدیدتر و تاچ‌آی‌دی در iPhone 8 نمی‌توانند احراز هویت کنند، باید رمز‌عبور دستگاه خود را تایپ کنید تا بتوانید محدودیت را بردارید.
عدم دسترسی به عکس های قفل شده با فیس آیدی

اگر تصاویری را به آلبوم‌های Hidden یا Recently Deleted اضافه کرده‌اید؛ اما می‌توانید پوشه‌ها را بدون احراز هویت باز کنید، باید تنظیمات را بررسی کنید:

 • از تنظیمات به Photos > Use Face ID بروید و مطمئن شوید که این گزینه فعال است؛ وگرنه تعداد عکس‌ها در‌کنار نام آلبوم در Utilities نشان داده می‌شود.

احراز هویت پوشه عکس‌های قفل شده در آیفون

نحوه‌ی حذف قفل برای عکس‌ها

اگر دیگر نمی‌خواهید عکس‌ها را با رمزعبور محافظت کنید:

 • آن‌ها را انتخاب کنید و روی آیکون سه‌نقطه در گوشه بالایی سمت راست ضربه بزنید.
 • روی Unhide ضربه بزنید تا عکس در آلبوم Recents دردسترس قرار بگیرد.

همین نکته برای عکس‌های آلبوم Recently Deleted کار می‌کند. شما می‌توانید انتخاب کنید که عکس‌های این آلبوم را بازیابی کنید یا قفلشان را بردارید یا آن‌ها را برای همیشه پاک کنید.

دردسترس‌نبودن آلبوم تصاویر مخفی

اگر بعضی از تصاویر را پنهان کرده‌اید؛ اما پوشه Hidden را بین آلبوم‌ها نمی‌بینید:

 • تنظیمات را باز کنید و به Photos بروید.
 • گزینه‌ی Show Hidden Album را فعال کنید تا این آلبوم در تب Albums در بخش Utilities نمایش داده شود.

***
آیا با استفاده از برنامه‌ی Photos تصاویرتان را قفل می‌کنید یا استفاده از اپ‌های شخص ثالث را ترجیح می‌دهید؟ دیدگاه شما درباره‌ی قابلیت جدید قفل‌کردن تصاویر مخفی چیست؟ دیدگاه خود را با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.

پرسش‌های متداول

آیا قفل‌گذاشتن روی عکس‌های آیفون به برنامه نیاز دارد؟

در آپدیت جدید iOS 16، می‌توانید با استفاده از فیس‌آی‌دی یا تاچ‌آی‌دی عکس‌ها را در آیفون قفل کنید. در نسخه‌ی اخیر iOS، آلبوم‌های Hidden و Recently Deleted در برنامه Photos به‌طور‌خودکار با بیومتریک یا رمز‌عبور محافظت می‌شوند و دیگر احتیاجی به نصب برنامه‌های جانبی برای این کار نیست.

چطور تصاویر مخفی‌شده در آیفون را ببینیم؟

برای مشاهده‌ی تصاویر مخفی، باید Photos را باز کنید و در پایین صفحه روی Albums ضربه بزنید و به بخش Utilities بروید. به‌جای تعداد عکس‌های موجود در پوشه، آیکون قفل را کنار آلبوم Hidden خواهید دید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster