محققان نوعی ربات بسیار کوچک به اندازه یک بند انگشت ساخته اند که می تواند با حل شدن در بدن وظیفه دارورسانی را انجام دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات بند انگشتی محققان انجمن شیمی آمریکا علاوه بر حل شدن در بدن توانایی تا شدن و علت زدن را نیز دارد. […]
محققان نوعی ربات بسیار کوچک به اندازه یک بند انگشت ساخته اند که می تواند با حل شدن در بدن وظیفه دارورسانی را انجام دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات بند انگشتی محققان انجمن شیمی آمریکا علاوه بر حل شدن در بدن توانایی تا شدن و علت زدن را نیز دارد. این ربات می تواند دارو را به قسمت های مختلف بدن برساند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به گفته محققان انجمن شیمی آمریکا میلی ربات مغناطیسی زیست تخریب پذیر از الگوی حرکتی حشرات تقلید می کند. همچنین در ساخت آن از مواد حساس و زیست تخریب پذیر استفاده شده است بطوری که می تواند در بدن حل شود. در ساخت این ربات از ژلاتین بهمراه ترکیبات میکروذرات اکسیدآهن استفاده شده است. در قسمت بالای آهنربا یک لایه پارچه قرار دارد که به ریزذرات در ایجاد فشار و هدایت ژل کمک می کند. سپس پاهایی حشره مانند در کنار سوژه مغناطیسی بوجود می آید.
در تنظیم ویژگی های ربات بندانگشتی از تغییرات در درصد ترکیب سولفات آمونیوم و ضخامت ژل استفاده شده است. بدین ترتیب زنجیره مغناطیسی تولید شده باعث تغییر شکل پاها به شکل پنجه و پیشروی حرکت میشود.
برای آزمایش این ربات از ارسال دارو درون بدن مانکن استفاده شد. این ربات در زمان قرارگیری در ناحیه موردنظر توانست دارو را باز کند و در محل موردنظر بریزد. قرارگیری در آب باعث تجزیه این ربات خواهد شد و تنها ذرات ریز مغناطیسی رها میشود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster