شرکت اسپیس ایکس روی ماهواره های اینترنتی جدید خود کار می کند که قرار است اینترنت را به دورافتاده ترین مناطق روی زمین برساند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پروژه اینترنتی اسپیس ایکس به نام استارلینک است که از طریق ماهواره اینترنت را به کاربران عرضه می کند. این شرکت اکنون روی […]
شرکت اسپیس ایکس روی ماهواره های اینترنتی جدید خود کار می کند که قرار است اینترنت را به دورافتاده ترین مناطق روی زمین برساند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پروژه اینترنتی اسپیس ایکس به نام استارلینک است که از طریق ماهواره اینترنت را به کاربران عرضه می کند. این شرکت اکنون روی سرویس جدید از راه دور برای عرضه اینترنت کار می کند. سرویس اینترنت استارلینک توانسته است دسترسی به اینترنت را برای جوامع محروم و دورافتاده فراهم کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اکنون اسپیس ایکس قصد دارد پهنای باند خود را به دورافتاده ترین منطقه برساند. این منطقه به نام مک مورد و پایگاه تحقیقاتی برنامه جنوبگان آمریکا محسوب می شود.
طبق توئیت اخیر بنیاد ملی علوم آمریکا اسپیس ایکس سرویس جدید قطبی با پایانه کاربری جدید را آزمایش می کند. این سرویس می تواند پهنای باند و اتصال را با هدف پشتیبانی علمی افزایش دهد.
پس از اعلام این موضوع اسپیس ایکس نیز در توئیتر گفت : اکنون اسپیس ایکس در ۷ قاره قرار دارد. در منطقه دورافتاده جنوبگان نیز شبکه لیزر فضایی استارلینک فعال خواهد شد. از سال آینده پرتاب ماهواره های جدید استارلینک با نام استارلینک نسخه ۲ آغاز میشود. این ماهواره ها بزرگتر و توانمند تر هستند و می توانند سرویس را بطور مستقیم به گوشی های هوشمند متصل کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster