شرکت نایکی تولید کننده پوشاک و کفش های ورزشی ربات جدیدی را برای تمیز کردن و تعمیر کفش ها توسعه داده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات جدید شرکت نایکی به نام BILL با هدف تعمیر و تمیز کردن کفش ها ساخته شد و بهمراه گزینه های شخصی سازی طراحی شده […]
شرکت نایکی تولید کننده پوشاک و کفش های ورزشی ربات جدیدی را برای تمیز کردن و تعمیر کفش ها توسعه داده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات جدید شرکت نایکی به نام BILL با هدف تعمیر و تمیز کردن کفش ها ساخته شد و بهمراه گزینه های شخصی سازی طراحی شده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
نایکی ربات جدید را در فروشگاه خود در لندن قرار داده است و مشتریان می توانند کفش های ورزشی خود را توسط این ربات  بطور رایگان تمیز و تعمیر کتند. همچنین این ربات می تواند خدماتی مانند تعمیرات جزئی را انجام دهد. نایکی در مورد این ربات گفته است در حال حاضر BILL تنها می تواند خدمات خود را برای کفش های Air Force 1s و Air Jordan 1s انجام دهد و همه مدل های طراحی شده توسط نایکی توسط این ربات پشتیبانی نمی شوند.
کار این ربات به گونه ای است که در زمان سوار شدن کفش روی این ربات یک طرح سه بعدی از کفش ایجاد می شود تا نقاط مورد نظر برای تمیز کردن مانند بخش فوقانی کناره ها و زیرین مشخص شود. مشتریان می توانند بخش های نیازمند به تعمیر را نیز به صورت دستی مشخص کنند. کارمندان فروشگاه نایکی پس از پروسه تمیز کردن کفش ها توسط این ربات برخی آسنرها و توری های بازیافتی را به کفش ها اضافه می کنند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster