دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این منبع انرژی شاید با انرژی و ماده تاریک در فضا مرتبط باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
جیمز وب تاکنون اکتشافات هیجان‌انگیز زیادی داشته و بسیاری از علاقه‌مندان به حوزه نجوم را شگفت‌زده کرده است. حالا این تلسکوپ پیشرفته در جدیدترین اقدام خود، منبع انرژی اسرارآمیز و قابل‌توجهی را شناسایی کرده که از نظر برخی دانشمندان، می‌تواند عصر جدیدی را در بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر آغاز کند.
چندی پیش، جیمز وب اولین تصویر از یک سیاره فرا خورشیدی را ثبت کرد و به اشتراک گذاشت. جالب اینکه در جو این سیاره مقداری کربن دی‌اکسید هم وجود دارد. حالا هم شاهد اکتشاف منبع انرژی جدیدی در فضا توسط آن هستیم. به نقل از منبع مرتبط، منبع انرژی مورد اشاره از نظر برخی محققان پتانسیل بالایی برای کاربردهای علمی دارد.
مدت‌هاست دانشمندان به وجود انرژی تاریک و ماده تاریک باور دارند و به عقیده آن‌ها، بیشتر جهان را ماده تاریک تشکیل داده است. آن‌ها سال‌ها به دنبال اثبات وجود چنین مواردی بوده‌اند، اما تمام این فرضیه‌ها در حد تئوری باقی مانده‌اند. با این وجود، جیمز وب اکتشاف جدیدی در فضا داشته که احتمالا می‌تواند برگ برنده جدیدی در تحقیقات پیرامون انرژی و ماده تاریک باشد.
به لطف جیمز وب، اکنون دانشمندان قادر به تهیه اطلاعات بیشتری از فضا هستند تا بتوانند منابع انرژی متصل به انرژی تاریک را شناسایی کنند. در نگاه تیزبین جیمز وب، منبع انرژی تازه‌ای شناسایی شده که دانشمندان می‌خواهند روی آن تحقیقات بیشتری انجام دهند. البته از نظر برخی دیگر از محققان و دانشمندان، این منبع انرژی یک پدیده کاملا عادی محسوب می‌شود؛ اما برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند و می‌خواهند روی این موضوع دقیق‌تر شوند.
در نهایت اگر این منبع انرژی واقعا به انرژی و ماده تاریک در فضا ارتباط داشته باشد، می‌توانیم شاهد به پا شدن انقلاب جدیدی در تاریخ علم باشیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster