محققان احتمال می دهند تعداد سیارات فراخورشیدی دارای آب بسیار بیشتر از تصورات ما باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه دانشمندان نشان می دهد تعداد سیارات حاوی آب بیشتر از تصورات ما است. حتی برخی از آنها از نیمی آب و نیمی سنگ تشکیل شده اند. در این مطالعه محققان دانشگاه […]
محققان احتمال می دهند تعداد سیارات فراخورشیدی دارای آب بسیار بیشتر از تصورات ما باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه دانشمندان نشان می دهد تعداد سیارات حاوی آب بیشتر از تصورات ما است. حتی برخی از آنها از نیمی آب و نیمی سنگ تشکیل شده اند. در این مطالعه محققان دانشگاه شیکاگو گروهی از سیارات فراخورشیدی به دور ستاره های Mرا بررسی کردند. برای مطالعه نیز تعدادی از این ستاره های رایج در کهکشان راه شیری با دو روش متفاوت مورد مطالعه قرار گرفت.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
پس از بررسی ۴۳ سیاره فراخورشیدی متوجه شدند چگالی برخی از آنها بسیار کم است. این موضوع نشان می دهند این تعداد از سیاره ها تنها از سنگ تشکیل نشده اند و نیمی از سنگ و نیمی از آب هستند. جیکوب بین از محققان اصلی این مطالعه در مورد آن می گوید: با دیدن نتایج بسیار شگفت زده شدم زیرا تاکنون تصور میشد این سیارات خشک و سنگی باشند. البته با توجه به اینکه این سیارات در نزدیکی ستاره خود قرار دارد آب مایع روی سطح خود ندارند و احتمالا در زیر سطح خود دارای آب هستند.
یکی از مهمترین علائم وجود حیات در سیارات فراخورشیدی وجود آب در آن سیاره است که می تواند آن را قابل سکونت کند. طوریکه کشف چنین سیاره ای گام موثری در جستجوی حیات محسوب می شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster