سال گذشته گوگل قابلیت های جدیدی مانند اطلاع از بهینه ترین و سریع ترین مسیر را به سرویس مپ اضافه کرد. این قابلیت تنها در اختیار رانندگان آمریکا و کانادا قرار داشت. اکنون این قابلیت و قابلیت جدید دیگر برای کاربران اروپایی به روز شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت های […]
سال گذشته گوگل قابلیت های جدیدی مانند اطلاع از بهینه ترین و سریع ترین مسیر را به سرویس مپ اضافه کرد. این قابلیت تنها در اختیار رانندگان آمریکا و کانادا قرار داشت. اکنون این قابلیت و قابلیت جدید دیگر برای کاربران اروپایی به روز شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت های جدید سرویس مپ گوگل اکنون در ۴۰ کشور اروپایی در اختیار کاربران قرار گرفته است. داده های دپارتمان ملی انرژی های تجدیدپذیر آمریکا به سرویس جدید گوگل کمک می کند تا سریع ترین مسیر را به کاربران پیشنهاد دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
قابلیت جدید گوگل مپ امکان انتخاب سوخت خودرو و نوع پیشرانه ارائه می شود. سپس بر اساس آن و با در نظر گرفتن میزان مصرف سوخت در بزرگراهها بهترین مسیر پیشنهاد می شود. با توجه به نوع پیشرانه های دیزلی و هیبرید برای هر کدام از آنها ممکن است مسیرهای متفاوتی ارائه شود. طبق ادعای گوگل این قابلیت از زمان عرضه تاکنون باعث کاهش تولید آلاینده های کربنی به میزان نیم میلیون تن شده است. قابلیت دیگر برای خودروهای الکتریکی است که تنها با تایپ می توانند نزدیک ترین ایستگاه شارژ را پیدا کنند. حتی جزئیات آن ایستگاه مانند نوع پورت و یا سرعت شارژ ایستگاه را نیز مشاهده کنند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster