دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
وضعیت بازار خودرو ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ هنوز هم راکد و آرام است، چراکه فروشندگان و خریداران در شرایط فعلی تمایل چندانی به معامله ندارند. قیمت برخی خودروهای داخلی به طور ناچیز افزایش یافته است، ولی …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
وضعیت بازار خودرو در سومین هفته شهریورماه ۱۴۰۱ هنوز هم راکد و آرام است، چراکه فروشندگان و خریداران در شرایط فعلی تمایل چندانی به معامله ندارند. قیمت برخی خودروهای داخلی به طور ناچیز افزایش یافته است، ولی تیبا هاچبک پلاس و پژو ۲۰۷ پانوراما از این قاعده مستثنی هستند.
در مقایسه با هفته گذشته، تیبا هاچبک پلاس حدود ۴ میلیون و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما حدود ۶ میلیون تومان گران‌تر شده‌اند. برخی خودروها با افزایش یا کاهش ۱ میلیون تومانی مواجه بوده و قیمت برخی دیگر ثابت باقی مانده است.
تیبا هاچبک پلاس با قیمتی حدود ۲۱۴ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما به قیمتی حدود ۵۹۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.
خودروهایی نظیر پراید ۱۱۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ و شاهین G مدل ۱۴۰۱ در مقایسه با هفته گذشته حدود ۱ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.
ساینا EX و کوییک دنده‌ای با افت ۱ میلیون تومان مواجه شده و خودروهای دیگری همچون پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پارس اتوماتیک، دنا معمولی و تارا اتوماتیک با همان قیمت هفته پیش در بازار معامله می‌شوند.
قیمت روز خودروها در ۲۱ شهریورماه سال ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.
با توجه به جدول بالا، می‌توان وضعیت بازار خودرو ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ را راکد و باثبات در نظر گرفت.
بر اساس اظهارات کارشناسان، بازار فعلی برای کسانی که قصد خرید خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای دارند، مناسب نیست. از یک طرف ممکن است مذاکرات برجام به سرانجام رضایت بخشی برسد که در این صورت با افت شدید قیمت خودرو مواجه خواهیم بود. همچنین واردات خودرو در پاییز نیز می‌تواند قیمت ماشین را کاهش دهد.
ناگفته نماند که در صورت عدم رسیدن به توافقات برجامی، باید منتظر انفجار قیمت خودروها باشیم. بنابراین یک فروشنده یا حتی خریدار در قالب سرمایه‌گذاری بهتر است فعلا دست به فروش یا خرید خودرو نزند. ولی به آن دسته افرادی که به عنوان مصرف‌کننده مایل به خرید خودرو هستند، توصیه می‌شود به سراغ بورس کالا رفته و از طریق این بستر محصول موردنظر را خریداری کنند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster