اپل در تراشه‌ی جدید A16 از تعداد هسته‌های مشابه تراشه‌های موبایلی قبلی خود استفاده کرده است اما ظاهراً این هسته‌ها بر پایه‌ی معماری جدیدتر و بهتری طراحی شده‌اند.
تراشه‌های موبایلی اپل از دو هسته‌ی قدرتمند و پرمصرف و چهار هسته‌ی کم‌مصرف بهره می‌برند و این موضوع برای تراشه‌ی A16 سری آیفون 14 نیز صدق می‌کند. هرچند که این تراشه بر پایه‌ی معماری 4 نانومتری شرکت TSMC طراحی شده است اما افشاگری با نام کاربری Longhorn در توییتر اعلام کرده است که هسته‌های پرمصرف این تراشه Everest نام داشته و هسته‌های کم‌مصرف آن نیز با نام Sawtooth شناخته می‌شوند.
برای مقایسه، تراشه‌ی A15 اپل از هسته‌های پرمصرف Avalanche و کم‌مصرف Blizzard بهره می‌بردند. تفاوت هسته‌های تراشه‌های A16 و A15 تنها در نام آن‌ها نبوده و فرکانس این تراشه‌ها نیز به‌ترتیب 3.46 و 3.23 گیگاهرتز است. همین موضوع علت اصلی عملکرد تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای بهتر تراشه‌ی موبایلی جدید اپل در مقایسه با پرچمدار قبلی این شرکت است.
در حال حاضر هنوز مشخص نیست که تراشه‌ی گرافیکی گوشی‌های آیفون 14 از چه هسته‌هایی بهره برده اما بررسی‌ها نشان داده‌اند که تعداد هسته‌های آن با تراشه‌ی گرافیکی گوشی‌های آیفون 13 برابر است. انتظار می‌رود که در طی هفته‌های آینده جزئیات بیشتری از این تراشه‌ی گرافیکی منتشر شود.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster