طبق پژوهش‌های اخیر استرس مثبت می تواند در ترمیم دندان موثر باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از پژوهشگران در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند استرس مثبت روند ترمیم دندان را سرعت میبخشد. در حال حاضر بسیاری از افراد با مشکلات مرتبط با دندان روبرو هستند و تمامی آنها سعی دارند […]
طبق پژوهش‌های اخیر استرس مثبت می تواند در ترمیم دندان موثر باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از پژوهشگران در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند استرس مثبت روند ترمیم دندان را سرعت میبخشد. در حال حاضر بسیاری از افراد با مشکلات مرتبط با دندان روبرو هستند و تمامی آنها سعی دارند دندان های طبیعی خود را حفظ کنند. در حال حاضر برای جایگزین کردن دندان از دست رفته روش‌های مدرن بسیاری مانند دندان مصنوعی ایمپلنت ها و روکش های مصنوعی وجود دارد. اما هیچ کدام نمی تواند مانند دندان طبیعی فرد عمل کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 اخیرا محققان تحقیقی را به سرپرستی دکتر وارونا ناسا نایاکا انجام دادند که نشان می‌دهد استرس مثبت می‌تواند ترمیم بافت دندان را سرعت ببخشد. زیرا شرایط استرس مثبت باعث ایجاد تغییرات در سلولهای بنیادی دندان و مقاومت کردن آنها در برابر آسیب خواهد شد. بنابراین سلولهای ایمپلنت و بازسازی بافت پالپ در این روش بهبود می یابند.
محققان در این تحقیق در روشی جدید روی پالپ دندان از دست رفته تمرکز کردند. در حالت کلی کانال ریشه دندان از بافت سخت دندانی با خون کمتر احاطه شده است و در این محیط سخت سلول های کم اکسیژن و مواد مغذی ایجاد شده اند. این تیم تحقیقاتی نیز در یک پروتکل پیشرفته تلاش کردند تا به سلولها در شرایط کم اکسیژن کمک کنند تا پروتئین مبتنی بر سلول های بنیادی را فعال کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster