در حالیکه اسپیس ایکس قابلیت ارتباط ماهواره ای را برای گوشی های هوشمند تا سال آینده برقرار خواهد کرد اپل ماه ها پیش با کمک گلوبال استار این قابلیت را در گوشی های خود مورد استفاده قرار داد.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در مراسم رونمایی از آیفون ۱۴ اپل مشخص شد […]
در حالیکه اسپیس ایکس قابلیت ارتباط ماهواره ای را برای گوشی های هوشمند تا سال آینده برقرار خواهد کرد اپل ماه ها پیش با کمک گلوبال استار این قابلیت را در گوشی های خود مورد استفاده قرار داد.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در مراسم رونمایی از آیفون ۱۴ اپل مشخص شد هر چهار گوشی از این خانواده به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای مجهز هستند. این قابلیت به کاربر کمک میکند در ناحیه هایی که پوشش شبکه سلولار و وای فای وجود ندارد می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و هرگز به عنوان جایگزینی برای شبکه نخواهد بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 به گفته اپل در صورت قرارگیری فرد در فضای آزاد و دسترسی به آسمان می توان از طریق این قابلیت پیام ارسال کرد. البته ارسال پیام ممکن است با توجه به شرایط از ۱۵ ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. در این قابلیت تنها ارسال پیام امکان پذیر است و برقراری تماس صوتی و ویدیویی با آن ممکن نیست. علاوه بر گوشی اپل، گوشی میت ۵۰ هواوی نیز به این قابلیت مجهز است. البته پرچمدار هواوی با اپلیکیشنی مجزا این قابلیت را اجرا می‌کند و اکنون صرفاً در چین فعال است. از طرفی اندروید ۱۴ در سال آینده به لطف تی موبایل و اسپیس ایکس از قابلیت ارتباط ماهواره پشتیبانی خواهد کرد. هر چند تنها در صورت پرتاب شدن ماهواره های جدید اسپیس ایکس این امکان بوجود می آید.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster