دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ایلان ماسک در نامه‌ای مدعی شده که پرداخت چند میلیون دلار به پیتر زاتکو به عنوان مزایای پایان خدمت ناقض توافق آن‌ها بوده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ایلان ماسک برای فسخ قرارداد خرید توییتر سومین نامه خود را به این شرکت ارسال کرد. تیم حقوقی او در این نامه متذکر شده که پرداخت چند میلیون دلاری توییتر به «پیتر زاتکو» بابت مزایای پایان خدمت او ناقض قرارداد خرید بوده و به معنای خاتمه این توافق است.
ایلان ماسک سومین نامه خود را در تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) به مدیر ارشد حقوقی توییتر فرستاده است. نسخه‌ای از این نامه در یادداشتی که روز جمعه برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال شده هم وجود دارد.
نشریه وال استریت ژورنال پنج‌شنبه هفته پیش در مطلبی اعلام کرد که توییتر قبول کرده بود تا پیش از خروج زاتکو از این شرکت، حدود 7 میلیون دلار به او پول بپردازد. حالا وکلای ماسک این قضیه را به عنوان دلیل دیگری برای فسخ قرارداد خود معرفی کرده‌اند، چرا که در این قرارداد توییتر از پرداخت مزایای پایان خدمت نامتعارف منع شده است.
به گفته وال استریت ژورنال، مبلغ حق پایان خدمت زاتکو چندان عجیب نیست، چون او یکی از مدیران ارشد شرکت بوده است، اما ماسک چنین ادعایی را قبول ندارد. این نامه می‌گوید او اصلا تا پیش از اعلام توییتر به دادگاه، در جریان نبوده که به زاتکو چنین مبلغی پرداخت شده است.
مدیرعامل تسلا اولین نامه خود برای فسخ قرارداد را در ماه ژوئیه ارسال کرد و مدعی شد که این شرکت در زمینه اعلام تعداد واقعی کاربران جعلی خود، او را فریب داده است. ماسک همچنین گفته بود که توییتر دسترسی‌های لازم برای بررسی این دسته از کاربران را در اختیارش قرار نداده. این در حالی است که او به Firehose API دسترسی دارد؛ این API شامل همه توییت‌ها می‌شود.
ایلان ماسک چند وقت پیش در نامه دیگری خواستار حضور پیتر زاتکو در دادگاه شد. دادگاه توییتر و ثروتمندترین فرد دنیا قرار است از 25 مهر آغاز شود و احتمالا چند روزی به طول خواهد انجامید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster