هوش مصنوعی شرکت Open AI از قابلیت جدیدی در هوش مصنوعی DALL-E خبر داد که می تواند با استفاده از تصویر اصلی محتوای آن را گسترش دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت Outpainting در مدل هوش مصنوعی DALL-E می تواند کادر تصاویر را گسترش دهد. بطوری با کمک سبک محتوای اولیه […]
هوش مصنوعی شرکت Open AI از قابلیت جدیدی در هوش مصنوعی DALL-E خبر داد که می تواند با استفاده از تصویر اصلی محتوای آن را گسترش دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت Outpainting در مدل هوش مصنوعی DALL-E می تواند کادر تصاویر را گسترش دهد. بطوری با کمک سبک محتوای اولیه محتوای جدید خلق خواهد کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر DALL-E به دلیل ویژگی های منحصر بفرد توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. قابلیت جدید نیز دوباره کاربران را شگفت زده کرده است. در نمونه تصویر از این قابلیت مشخص است که این هوش مصنوعی با کمک قابلیت های خود می تواند ادامه محتوا را در خارج از کادر پرتره معروف دختری با گوشواره مروارید ادامه دهد. در واقع این سیستم با دریافت اطلاعات کمی از تصویر اصلی قادر است به خوبی سبک نقاش اثر را نیز تقلید کند. در ویدئوی منتشر شده از این قابلیت پس زمینه نقاشی توسط این سیستم گسترش می یابد.
پس از معرفی این قابلیت بسیاری از کاربران از آن استفاده کرده و آثار متفاوتی را خلق کردند. در واقع قابلیت ،Outpainting از دید کلی ارتقای توانایی متن به تصویر محسوب نمی شود بلکه Open AI می داند چطور در بازار بزرگ پیش رو از آن استفاده کند.
مدل هوش مصنوعی DALL-E هم اکنون در فاز بتا است و حدود یک میلیون کاربر بطور آزمایشی از آن استفاده می کنند. در حال حاضر ساخت ۵۰ تصویر در ماه اول و ۱۵ تصویر در ماه دوم رایگان است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster