از آخرین باری که یکی از تراشه‌های شرکت اینتل موفق به ثبت فرکانس بالای 8 گیگاهرتز شده بود بیش از یک دهه می‌گذرد و در حال حاضر تنها تراشه‌های قدیمی سلرون و پنتیوم 4 این شرکت در لیست تراشه‌های با فرکانس بالاتر از 8 گیگاهرتز مشاهده می‌شوند اما قرار است که این موضوع ماه آینده با عرضه‌ی تراشه‌ی Core i9-13900K تغییر پیدا کند.
در حال حاضر رکورد بالاترین فرکانس به تراشه‌ی ای ام دی FX-8370 با فرکانس خیره‌کننده‌ی 8.72 گیگاهرتز تعلق دارد. تراشه‌ی سلرون D352 نیز به عنوان برترین پردازنده‌ی اینتل در این بخش با فرکانس 8.61 گیگاهرتز در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. تا به امروز هیچ یک از تراشه‌های مدرن اینتل و ای ام دی موفق به ثبت چنین فرکانسی نشده‌اند اما حالا تراشه‌ی Core 19-13900K اینتل موفق شده تا به فرکانس 8 گیگاهرتز دست پیدا کند.
اورکلاکر ناشناسی امروز موفق شد تا با استفاده از مادربرد رده‌بالایی از سری Z790 و سیستم خنک‌سازی LN2 با ولتاژ 1.792 ولت، فرکانس تراشه‌ی Core i9-13900K را به 8 گیگاهرتز برساند. به‌ادعای این اورکلاکر، فرکانس یادشده کمترین توان پرچمدار جدید اینتل بوده و این تراشه امکان ثبت فرکانس بالاتر از این را نیز دارد. از این رو انتظار می‌رود که تراشه‌های سری رپتور لیک در بین اورکلاکرها به محبوبیت بالایی دست پیدا کنند.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster