حل مشکل شماره گذاری تیبا و تیبا ۲

سازمان ملی استاندارد اوایل خردادماه از ممنوعیت شماره گذاری خودروهای سمند و پژو ۴۰۵ ایران‌خودرو و همین‌طور تیبا و تیبا ۲ سایپا خبر داد. این خودروهای داخلی ارزان‌قیمت به سبب عدم رعایت استانداردهای ایمنی رد اعتبار شده و قرار بود تولید آن‌ها برای همیشه متوقف شود. با این حال طبق اظهارات جدید مدیر اطلاع‌رسانی سایپا، مشکل شماره گذاری تیبا و تیبا ۲ حل شده است.

مدتی پس از صدور این دستور از جانب سازمان ملی استاندارد کشور، سایپا در مردادماه وعده داد که با اجرای اقدامات اصلاحی فنی و ایمنی سازی های لازم، جواز پلاک گذاری دو خودروی تیبا و تیبا ۲ را مجددا دریافت می‌کند.

ظاهرا این خودروساز بزرگ به وعده خود عمل کرده و حالا قرار بر این است که تمام خودروهای ثبت نامی پس از رفع عیوب و مشکلات فنی، نهایتا ظرف یک الی دو هفته دیگر در اختیار مشتریان قرار گیرند. همچنین سایپا خود را موظف دانسته تا برای خریداران جدید تیبا، خدمات پس از فروش رایگان ارائه دهد.

این خبر بدون شک موجب رضایت خریدارانی می‌شود که از فاکتور شدن، ولی عدم شماره گذاری ماشین‌های جدید خود گله‌مند بودند. بالاخره پس از یک بلاتکلیفی طولانی، خریداران تیبا و تیبا ۲ می‌توانند برای پلاک گذاری خودروهای خود اقدام کنند.

با اینکه مشکل شماره گذاری تیبا و تیبا ۲ حل شده، ولی به نظر می‌رسد سایپا هنوز هم برای توقف تولید خودروهای تیبا و تیبا ۲ کماکان مصمم است. بر اساس گزارش‌های مختلف، این خودروساز قرار است به زودی از محصولات جایگزین خودروهای اقتصادی رونمایی کند. با حذف تیبا از سبد محصولات، کوییک به عنوان خودروی کف قیمتی سایپا در نظر گرفته می‌شود که در محدوده قیمت تیبا قرار دارد. البته قیمت ساینا کم‌تر از کوییک است، اما این خودرو نیز چندان مورد اعتبار سازمان ملی استاندارد نیست. در حقیقت احتمال می‌رود که در آینده نزدیک، تولید ساینا نیز برای همیشه متوقف شود، مگر اینکه سایپا برای ارتقای این محصول چاره‌اندیشی کرده و رضایت سازمان استاندارد را جلب کند.

نوشته مشکل شماره گذاری تیبا و تیبا ۲ حل شد اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.

source

source

توسط digitalwebmaster