از طراحی ظاهری دستگاه‌هایی مثل میت بوک تا کنفرانس‌های مطبوعاتی و حالا وب‌سایت رسمی محصولات. هواوی همچنان به الگوبرداری از ایده‌های اپل ادامه می‌دهد.
هواوی بازیگری باسابقه در صنعت موبایل و تبلت و تجهیزات مخابراتی است. این شرکت چینی که اکنون به‌شدت توسط آمریکا تحریم شده، همچنان به تولید محصول ادامه می‌دهد. با وجود تمام نوآوری‌ها، هواوی همواره به الگوبرداری از اپل متهم شده است.
بررسی‌های زومیت نشان می‌دهد الگوبرداری هواوی از اپل نه‌تنها به کنفرانس‌های مطبوعاتی بلکه حتی به وب‌سایت رسمی شرکت هم سرایت کرده است.
هواوی در نمایشگاه ایفا ۲۰۲۲ مدل جدید لپ تاپ های سری میت بوک ایکس را به نمایش گذاشت. لپ تاپ‌های سری میت بوک که حتی نامشان را از مک بوک‌ها برگرفته‌اند، از لحاظ ظاهری نیز شباهت‌های فروانی به لپ تاپ‌های اپل دارند. هواوی در تقریباً تمام لپ تاپ‌هایش به فرمول موفق اپل پایبند ماند تا محصولی باکیفیت بسازد.
شباهت صفحه میت بوک ایکس پرو ۲۰۲۲ به سایت اپل
پس از رونمایی میت بوک ایکس پرو ۲۰۲۲، صفحه‌ی رسمی این محصول در وب‌سایت هواوی طراحی شد. پس از مراجعه به این وب‌سایت،‌ در نگاه اول باور نمی‌کردیم که وارد سایت هواوی شده باشیم. طراحی صفحه‌ی میت بوک ایکس پرو به طرز اعجاب‌انگیزی مشابه صفحاتی است که اپل برای محصولاتی مثل آیفون طراحی می‌کند.
شباهت صفحه EMUI 12 به سایت اپل
شباهت وب‌سایت هواوی به اپل، صرفاً محدود به لپ تاپ میت بوک ایکس پرو ۲۰۲۲ نیست. حتی در صفحه‌ی رابط کاربری EMUI 12 هم شباهت‌های فروانی دیده می‌شود. این گفته برای صفحه‌ی رسمی بسیاری دیگر از محصولات هواوی صدق می‌کند.

هواوی مدتی پیش رویدادی آنلاین برای محصولاتش برگزار کرد که شباهت‌های عجیبی به WWDC اپل داشت و باعث انتقاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی شد.
از قرار معلوم مسیری که اپل در پیش گرفته، برای هواوی بسیار جذاب است.
الگوبرداری چینی‌ها از اپل به روش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شروع شد و اکنون حتی کنفرانس‌ها و وب‌سایت رسمی هواوی نیز مشابه اپل است.
شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster