رئیس سازمان مدیریت بحران در کشور اعلام کرد به زودی ماهواره ای با نام آیات با هدف رصد حوادث غیرمترقبه به فضا ارسال می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره ی ایرانی آیات برای رصد حوادثی نظیر سیل و زلزله در آینده ای نزدیک و با حضور رئیس جمهور به فضا […]
رئیس سازمان مدیریت بحران در کشور اعلام کرد به زودی ماهواره ای با نام آیات با هدف رصد حوادث غیرمترقبه به فضا ارسال می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماهواره ی ایرانی آیات برای رصد حوادثی نظیر سیل و زلزله در آینده ای نزدیک و با حضور رئیس جمهور به فضا پرتاب می شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
محمدحسن نامی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد این ماهواره با قرارگیری در مدار زمین حوادثی مانند سیل و زلزله و رانش زمین را رصد کرده و اطلاعات آن را در اختیار ما قرار می دهد. بنابراین ماهواره آیات می تواند بسیار پر اهمیت باشد. پیش از این نیز ماهواره خیام به عنوان ماهواره سنجشی ارسال شده بود. با ارسال ماهواره آیات داده‌های ماهواره خیام تکمیل خواهد شد.
این در حالیست که هنوز جزئیات مربوط به ماهواره آیات و زمان پرتاب آن منتشر نشده است. رئیس سازمان فضایی کشور با تاکید بر اینکه ماهواره خیام یک ماهواره سنجنده است اعلام کرد دریافت تصاویر و نیاز به کالیبره شدن در زمان بهره وری از ماهواره خیام ضروری خواهد بود.  پیش از این نیز بر غیرنظامی بودن ماهواره خیام در نشست خبری تاکید شده بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster