شرکت امنیتی مک آفی (McAfee) پنج افزونه‌ی مخرب مرورگر کروم ازجمله Netflix Party را شناسایی کرده است که باید نسبت به استفاده از آن‌ها خودداری کنید.
افزونه‌های گوگل کروم برای آسان‌تر کردن روش اجرای برخی عملکردها در محیط وب طراحی شده‌اند. با این ابزارها، مرورگر کروم به شما کمک می‌کند در خریدهای آنلاین بهترین تخفیف‌ها را پیدا کرده یا هنگام تایپ متن، از سیستم‌های غلط‌گیر خودکار بهره ببرید. علاوه‌براین افزونه‌هایی برای ثبت اسکرین‌شات از کل محیط یک وب‌سایت وجود دارد و در برخی موارد حتی می‌توانید با استفاده از آن‌ها، با دوستان خود از تماشای نمایش‌های موردنظرتان لذت ببرید. دانلود یک برنامه‌ی افزودنی برای مرورگرهای وب به‌دلیل کارکردهای جذاب آن‌ها، همیشه می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد؛‌ بااین‌حال، در این‌ زمینه نیز باید به‌شدت مراقب ظاهر شدن برنامه‌های مخربی که سعی در تقلید از برنامه‌های محبوب دارند باشید تا امنیت و حریم‌خصوصی خود را حفظ کنید.
طبق پس وبلاگی جدید مک آفی، افزونه‌های مخرب گوگل کروم، کاربران را به وب‌سایت‌های فیشینگ هدایت و شناسه‌های وابسته را در کوکی‌های سایت‌های تجارت الکترونیک درج می‌کنند. به گفته‌ی این شرکت امنیتی، افزونه‌ها همچنین سوابق مرور وب کاربران را ردیابی کرده و هر بازدید از وب‌سایت به سرورهای متعلق به سازنده‌ی آن برنامه‌ی افزودنی، ارسال خواهد شد.
به‌نوشته‌ی ZDNet، سازندگان افزونه‌های مرورگر، می‌توانند کد موردنظر خود را به وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی که کاربر از آن‌ها بازدید می‌کند تزریق و در ازای هر کالایی که کاربر سفارش می‌دهد، مبلغی به‌عنوان کمیسیون دریافت کنند. هنگامی‌که داده‌های مرور وب به‌اشتراک گذاشته شود، حریم خصوصی مصرف‌کننده به‌طور ضمنی نقض می‌شود.
مک آفی پنج افزونه‌ی مخرب شناسایی کرده است که عبارت‌اند از Netflix Party، Netflix Party 2، FlipShope – Price Tracker Extension، Full Page Screenshot Capture – Screenshoting و AutoBuy Flash Sales که درمجموع بیش از ۱٫۴ میلیون کاربر آن‌ها را نصب کرده‌اند. در ادامه نام این افزونه‌های خاص و شناسه‌های کد آن‌ها آورده شده است:

نام

شناسه‌ی افزونه

تعداد کاربران

Netflix Party

mmnbenehklpbgmgngeaignppnbe

۸۰۰ هزار نفر

Netflix Party2

flijnhifgdcbhglkneplegafminjnhn

۳۰۰ هزار نفر

FlipShope – Price Tracker Extension

adikhbfjdbjkhelbdnffogkobkekkkej

۸۰ هزار نفر

Full Page Screenshot Capture – Screenshoting

pohgkmkfincpdkdgjepkmdekahmckjp

۲۰۰ هزار نفر

AutoBuy Flash Sales

gbnahglfafmhaehbdmjedfhdmimjcbed

۲۰ هزار نفر

بهترین راهکار برای جلوگیری نفوذ این بدافزارها، این است که هنگام نصب افزونه‌های کروم، احتیاط کنید. مک آفی همچنین توصیه می‌کند که کاربر به درخواست‌های افزونه و مجوز‌هایی که کروم قبل از نصب به آن اعطا می‌کند، توجه داشته باشد. کاربران باید قبل از اعطای هرگونه مجوز، نسبت به تأیید برنامه‌ی افزودنی اقدامات لازم را انجام دهند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster