محققان ایتالیایی نوعی دست رباتیک ساخته اند که می تواند خم و راست شود و یا باز و بسته شود. محققان در ساخت این دست از چاپ سه بعدی استفاده کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دست رباتیک جدید می تواند به طور کامل باز و بسته شود. تاکنون عضلات مصنوعی بسیاری […]
محققان ایتالیایی نوعی دست رباتیک ساخته اند که می تواند خم و راست شود و یا باز و بسته شود. محققان در ساخت این دست از چاپ سه بعدی استفاده کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دست رباتیک جدید می تواند به طور کامل باز و بسته شود. تاکنون عضلات مصنوعی بسیاری ساخته شده اند که با کمک دستگاه های رباتیک می توانند مانند اندام های انسان حرکت کنند. برای ساخت این عضلات نیز از مواد دارای فناوری پیشرفته در آزمایشگاه استفاده شد. اما می توان این عضلات مصنوعی را با کمک چاپ سه بعدی نیز تولید کرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
موسسه فناوری ایتالیا بهمراه مدرسه مطالعات پیشرفته این سیستم محرک پنوماتیک به نام Grace را طراحی کردند. این محرک به شکل لامپ پلاستیکی توخالی است که در اطراف آن چین خوردگی هایی وجود دارد. محرک با پمپاژ هوا از طریق شلنگ متصل کوتاه و ضخیم خواهد شد. این محرک با قرارگیری درون انگشت رباتیک باعث باز و بسته شدن انگشت می شود. زمانی که هوا به داخل پمپاژ می شود انگشت خم می شود.
این محرک ها می توانند با توجه به هدف مورد نظر در شکل و اندازه های مختلف ساخته شوند. تغییر متغیرهایی مانند میزان انبساط و انقباض متحرک میزان فشار آن و جهت حرکت باعث فعال شدن می شود.
دست رباتیک ساخته شده توسط این گروه پژوهشی در اندازه واقعی و از ۱۸ محرک بهره برده است. برای ساخت آن نیز از رزین نرم و چاپ سه بعدی استفاده کردند. وزن این دست تنها ۱۰۰ گرم است اما می تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود تحمل کند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster